Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #7

Bishop: The Last X-Man #7

Bishop: The Last X-Man #7

"A New Day Yesterday"

Postacie
Cytat

Jinx: "I'm sorry, Scorch..."
Scorch: "Me too J.... Huh?[odwraca się do Noma] What are you looking at?"

Streszczenie

Nikt z młodych nie ma pojęcia gdzie się znajdują. Link mówi, że nazwa tego miejsca jest przez tak długi czas zapomniana lub tak silnie wymazana ze świadomości, iż nie sposób jej poznać. Nie podoba im się tutaj, nie znają też powodu, dla którego tu ich przysłano. Świadek prosi ich o cierpliwość.


Bishop także jest niepewny. Samarra, proponując mu drinka, stwierdza, że to bardzo dobre połączenie: podejrzliwość, siła i odwaga. Mutant informuje ją, iż zadziwia go - spotkał już w swoim życiu kilku Shaw'ów i nie sprawiali miłego wrażenia. Kobieta odpowiada, że dobrze się spisał, ale musi być poddany próbie i poczuć się bardziej komfortowo w świecie, który ma zamiar uratować. Zdejmując ubranie mówi, że zawsze ją intrygował, a ona potrzebuje mniej niż wina, żeby wykorzystać swoje wpływy.


Scorch prosi, żeby Jinx towarzyszyła mu w spacerze. Link odpowiada Michaelowi, że między nimi jest długa historia. Para wspomina dawne czasy: ona, chwile, gdy jej matka uprzedzała, żeby nie przebywała na dworze podczas deszczu, gdyż on jest zły, on natomiast momenty, gdy dzieci go podtapiały - czuły o co chodzi i miały nadzieje, że w ten sposób ugaszą płomienie, lub utopią go w trakcie tej czynności. Jinx widziała go w Dunduine i pomyślała, jak bardzo się zmienili, ile mają do zrobienia i nie mogą tego dokonać bez siebie nawzajem. Mają zamiar zmienić świat, lecz nie mogą powtarzać starych błędów.


Bishop budzi się w podziemnym tunelu i chwyta za pochodnię, zastanawiając się, co ona mu zrobiła. Mruknąwszy do siebie, żeby nigdy nie ufać Shawowi, mutant rozpoczyna wędrówkę w dół. Jeden tunel przechodzi w drugi - tym razem tunel metra. Nagle mrok rozświetla snop świateł - jednostka wyczuwa mutanta i rozpoczyna przygotowanie do działania.


Tymczasem, zaniepokojona nieobecnością Lucasa Link ma kolejny atak migreny. Do pokoju wchodzi Shaw, od wejścia dogryzając jej. Jinx pyta, gdzie jest ich towarzysz, po czym atakuje kobietę. Tamta szybko wyrzuca jej broń i powala ją na ziemię. Do akcji wkracza Scorch, jednak Samarra powstrzymuje go, dzięki telepatii. Świadek wstaje ze swojego fotela i grożąc laską, rozkazuje kobiecie, by usiadła.


Zdezelowany Sentinel potwierdza identyfikację mutanta - Bishop z X-men. W końcu ktoś z nich wrócił po niego.


Członkini Klanu Hellfire wytyka Świadkowi jego błędy - wszystkie umowy, które zawarł: obiecał im usłużnego wojownika, a nie kolejną próbę odrodzenia X-men. Żąda od młodzieży, żeby podążali za przywódcą i pokonali Chronomancera - po to Bishop tutaj przybył. Oni nie zaprzepaszczą temu, a Jinx dodaje nawet, że poszłaby za nim w ogień.


Gol 19 - bo tak zwie się robot - informuje, że został wysłany z misją przez X-men. Ostatni mutanci ukryli się przed eksterminacją i nakazali mu, by opowiedział jakiemukolwiek członkowi grupy jakiego napotka ich historię.


Michael mówi Świadkowi, że rozumie jego zasady - nie ufa ludziom, z którymi pracuje. Mężczyzna prosi, żeby opiekowali się Bishopem cokolwiek by się nie działo.


Sentinel udowadnia, że to co powiedział jest prawdą, podając Lucasowi talizman Ororo. Zaraaz potem, robot osuwa się na podłogę. Jest zadowolony z siebie, bo wykonał wreszcie swoją misję. Mówi mutantowi, że wierzy, iż dobrze wykona on swoje zadanie i wykorzysta to, czego się dowiedział. Informuje go, że za jego okiem znajduje się źródło energii. Bishop wyciąga je, zastanawiając się nad sensem słów Gola: "znaleźć innych takich jak ty". Samarra, która w międzyczasie pojawiła się w jaskini stwierdza, że mają podobne cele i na dowód tego nie będzie starała się go zatrzymać. Po chwili znikają w płomieniach.


Świadek, w odpowiedzi na pytanie Lucasa, mówi że gdy pierwszy raz się spotkali, mutant nie ufał mu - miał go za zdrajcę. Bishop informuje, iż mają przed sobą wycieczkę i musi im opowiedzieć pewną historię.


Siedziba Chronomancera. Fitzroy jest wściekły na więźniarkę - daje jej wszystko czego chce, a ona odpłaca mu niewdzięcznościa. Obiecuje, że odkuje się za to na ludności. Mutantka już kiedyś go kochała i jest przekonany, że znowu tak będzie.


Samarra jest sama w pokoju. Mówi, że będą się musieli przygotować się na wszelkie możliwości, by pokonać Bishopa. Widoczny w portalu Trevor odpowiada, że zawsze chciał widzieć jej ludzi na kolanach, a ją upokorzoną. Pyta się co mają teraz do zaoferowania?

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.