Avalon » Serie komiksowe » Bishop: The Last X-Man » Bishop: The Last X-Man #6

Bishop: The Last X-Man #6

Bishop: The Last X-Man #6

"The Kith Trilogy" - part 3: "The Battle Of Evermore"

Postacie
Cytat

Scorch: "I hope that hurts, you miserable..."

Streszczenie

Atak na miasto trwa. Walka toczy się nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi z pieszymi żołnierzami Chronomancera. Ich przewagę niweluje pojawienie się Bishopa na Kinlanie oraz młodzi mutanci, a potem także zachęceni ich sukcesami mieszczanie. Widząc to, Duncan Jericho nakazuje kontrofensywę swoim włócznikom.


Tymczasem gdzie indziej, Michael jest uradowany sytuacją na polu walki. Link pyta Świadka, czemu Kithowie pozwolili im ze sobą rozmawiać i nie zbili ich, skoro zawarli z Fitzroyem umowę. Mężczyzna odpowiada, że on nie chce ich śmierci - tu chodzi o starą waśń między Trevorem, a Lucasem. Kobieta odpowiada pytaniem, czemu więc zaatakowali. Do pokoju wchodzi członkini Klanu Hellfire mówiąc, że na świecie istnieje moc i równowaga, w której ona współistnieje. Czasem pojawia się potężna istota, której inni muszą się podporządkować, albo ją zwalczyć. Oni się nie poddają nikomu, więc Chronomancer zaatakował. Mutanci są tu po to, aby rozpocząć zmiany. Na rozkaz, podwładni teleportują kobietę na powierzchnię. Link rozumie to, że ktoś musi pokonać ciemiężyciela, nie może jednak pojąć dlaczego zaatakował Świadka.


Kinlan żegna się z Bishopem - ma jeszcze jedną rzecz do załatwienia. Mutant rusza ulicami miasta, lecz zaraz drogę zastępują mu roboty. Kilkoma ciosami eliminuje część z nich, a przed resztą ucieka. W końcu dociera do ślepego zaułka. Roboty strzelają, jednak żaden pocisk nie trafia. Zdziwiony Bishop zauważa obecność nieznanej mu kobiety.


Kinlan zabija swojego brata, a jego ciało uderza w ścianę, sprawiając, że zaczyna się ona walić.


Kobieta informuje czarnoskórego mutanta, iż ma na imię Samarra i bardzo zależy jej, by przeżył dzisiejszy dzień. Chwyta go i unosi z dala od walącej się ściany, która zapada się na ścigające go roboty.


Później. Do zgromadzonych mutantów podchodzi Duncan Jericho. Nie wie co powiedzieć. Lucas rozładowuje atmosferę stwierdzając, że ma mur do naprawienia. Dunduine jest wolne, ale dzisiaj dostali coś więcej niż wolność. Wzruszony burmistrz tuli do siebie odzyskaną córkę. Do miasta przybyli także inni uwięzieni. Jinx, trzymając w ręku biały materiał mówi, że ma pomysł. Świadek podsumowuje dzisiejszy dzień mówiąc, że stoczyli piękną walkę i utworzyli sojusz, który z pewnością będzie im pomocny. Sammara prosi, żeby zachowali pytania na później, będą mieli na to mnóstwo czasu. Zdezorientowana grupa zostaje zabrana z miasta, na maszcie powiewa flaga z literą "X" w czerwonym kole otoczonym czarną ramką.

Autor: Spence

Galeria numeru

Bishop: The Last X-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.