Avalon » Biosy » Ares

Ares

Charakterystyka

Ares
Name:
Ares
Poprzednie pseudonimy:
God of War, Mars, Mister Talon, the Warhawk, John Aaron
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Nieznana
Wzrost:
1,85 m
Waga:
227 kg
Kolor włosów:
Brązowe
Kolor oczu:
Piwne
Zajęcie/zawód:
Bóstwo wojny, dawniej rzemieślnik
Klasa postaci:
Bóstwo
Status prawny:
Notowany
Stan cywilny:
Prawdopodobnie wdowiec
Narodowość:
Obywatel Olimpu
Miejsce narodzin:
Olimp
Znani krewni:
Zeus (ojciec), Hera (matka), Enyo (żona, prawdopodobnie nie żyje), Daimos, Phobos (synowie, nie żyją), Posejdon i Hades (wujowie), Demeter i Hestia (ciotki), Apollo, Dionizos, Hefajstos, Hercules, Hermes (przyrodni bracia), Afrodyta, Artemis, Atena (przyrodnie siostry), Alexander (syn)
Powiązania z grupami:
Bóstwa Olimpijskie, Mighty Avengers, Warhawks
Baza operacyjna:
Stark Tower
Pierwsze pojawienie się:
Thor #129
Zdolności:
Supersiła, wytrzymałość, zręczność i refleks. Ares jest również nieśmiertelny. Może być jednak zraniony podczas walki, ale jego czynnik gojący radzi sobie ze wszystkimi obrażeniami. Jedynie takie obrażenia, jak całkowite zniszczenie każdej części jego ciała na poziomie molekularnym, może spowodować jego fizyczną śmierć. Jest również podatny na obrażenia zadawane magicznymi przedmiotami, jak na przykład młot Thora.

Ares jest mistrzem w każdej sztuce walki wręcz. Opanował do perfekcji posługiwanie się każdym rodzajem broni znanej na Olimpie i większością ludzkich broni od białej, przez palną, do ładunków wybuchowych. Jest doskonałym taktykiem, zna się na torturach, inżynierii wojskowej i posiada wiedzę na temat historii wszystkich wojen, w szczególności tych toczonych przez Greków i Rzymian. Ares jest jednym z najbardziej utalentowanych i bezwzględnych żołnierzy, jacy kiedykolwiek pojawili się na Ziemi.

Podczas walki używa wielu rodzajów broni, która akurat jest mu potrzebna, takich jak miecze, włócznie, topory, sztylety, pistolety, strzelby, granaty i wszystko inne, co może być użyte jako broń.

Dawniej nosił olimpijską zbroję bitewną wykonaną przez Hefajstosa.
Biografia:
Dokładna historia narodzin i wczesnych lat życia Aresa nie jest znana. Wiadomo jednak, że jest synem Zeusa. Należy do panteonu greckich bóstw jako bóg wojny. Żyje jednak na uboczu, jako jeden z najbardziej znienawidzonych Olimpijczyków, ze względu na swój charakter i sprawowaną funkcję. Przez wieki obserwował i sprawował pieczę nad największymi bitwami, jakie odbyły się na świecie. Podczas Wojny Trojańskiej, w czasie której Achajowie zaatakowali Troję [wydarzenia miały miejsce ok.1200 r. p.n.e.], początkowo Ares walczył po stronie Trojan, ścierając się z greckim wojownikiem Diomedesem. Został powstrzymany przez Atenę, która kierowała ostrzem Diomedesa. W dalszej części wojny, Ares stanął po stronie praktycznie nieśmiertelnego greckiego wojownika Achillesa [wszyscy raczej znamy jego historię - dop. Gamart] i pełnił rolę jego opiekuna. Wraz z nadejściem Chrześcijaństwa w Cesarstwie Rzymskim [w 337 roku, Konstantyn na łożu śmierci przyjął chrześcijaństwo, każdy następny cesarz był już chrześcijaninem, co ostatecznie odsunęło wierzenia pogańskie od społeczeństwa], Zeus pozwolił zaniknąć wierzeniom w greckie bóstwa, odsuwając Aresa od funkcji opiekuna wojny. Ta decyzja pogłębiła nienawiść Aresa do swego ojca i jego rządów przez następne wieki. W którymś momencie jego życia, starożytna bogini Nox, udając Afrodytę, uwiodła Aresa i powiła jego dzieci, Deimosa i Phobosa.

Przez następne wieki, Ares robił to, co robi najlepiej, czyli był patronem wszystkich wojennych konfliktów, aż do nastania ery superbohaterów. Już we współczesnych czasach, Hades podstępem sprawił, że Hercules zajął jego miejsce w roli władcy Hadesu. Olimpijczyk szukał pomocy u swojego przyrodniego brata, ale Ares oczywiście odmówił, ze względu na swoją nienawiść do Herculesa [który kiedyś między innymi pokonał Hydrę, ulubionego stwora bóstwa wojny] i to, że półbóg ma lepsze kontakty z Zeusem, niż jego własny rodzony syn [pomocną dłoń do Herculesa wyciągnął Thor, a cała sprawa zakończyła się uwolnieniem Herca z niewygodnej sytuacji]. Jednak to był dopiero początek potyczek obu braci. Jakiś czas później, Ares i Enchantress podstępem zmusili Herculesa do wypicia wody z Fontanny Erosa, co sprawiło, że popadł w szaleńczą miłość do Amory, która wysłała go do walki przeciwko Avengers, którzy jednak uwolnili go ze szponów kłopotliwego zaklęcia. Jednak cała sytuacja była dla Aresa idealna. Przekonał Zeusa, że jego brat sprzeniewierzył się swojemu olimpijskiemu pochodzeniu przez związek z Asgardianką, co doprowadziło do wygnania Herculesa z Olimpu. W tym czasie jednak, Herc, razem z Avengers, uwolnił cały olimpijski Panteon, który został uwięziony przez tytana Typhona na Lądzie Cieni, poprzez zgaszenie Prometejskiego Ognia, który ich więził. Zeus przebaczył Herculesowi i na powrót sprowadził go na Olimp, a cały swój gniew skumulował na osobie Aresa. Bóstwo wojny jednak nie dało za wygraną i po raz kolejny sprzymierzył się z Amorą. Używając należącego do Merlina przeklętego miecza Ebony Blade [tego samego, który należy do Black Knighta], Ares zgasił Prometejski Ogień i zamienił wszystkie bóstwa greckie w kryształy. Moc ta nie działała na półbogów takich jak Hercules, który po prostu został wyrzucony z Olimpu. Wtedy też Ares udał się na Ziemię i jako Mr. Tallon założył Warhawks, bojową organizację. Używając hipnotyzującej muzyki olimpijskich satyrów, zmusił swoich zwolenników do szerzenia przemocy w nadziei na to, że doprowadzi do nuklearnej wojny, która otworzy wrota do Asgardu. Kiedy Avengers przejrzeli jego plan, Ares udał się na Olimp. Mała grupa Avengers najechała na górę, aby powstrzymać bóstwo wojny. W tym czasie jego hordy półbogów i potworów zaatakowały Ziemię, gdzie pozostali Avengers powstrzymywali je do momentu, gdy Ares został pokonany i zmuszony do zwrócenia Ebony Blade Black Knightowi.

Jakiś czas później, Afrodyta rozgniewała Aresa, gdy udała się na Ziemię w poszukiwaniu sposobu na zatrzymanie wojny, którą zaplanował Ares. Połączyła siły z Namorem i osłabiając boga wojny mocą swojego Pasa Cnoty, zmusiła go do przerwania wojny i powrotu na Olimp. Następnie Ares zaplanował razem ze swoim wujem Plutonem wojnę pomiędzy Olimpem, a Asgardem. Udając Herculesa, porwał valkyrię Kristę i udał się z nią do Hadesu. Gdy wiedźma Changa powiedziała Thorowi i Hercowi, że cała sytuacja jest winą Aresa, oboje zmierzyli się z nim pod Bramami Hadesu i wygrywając, uwolnili Kristę. W czasie, gdy sprzymierzone siły bóstw podziemi dały Hadesowi moc, dzięki której był w stanie w pojedynkę stawić czoła całemu Olimpowi, pan podziemi zarządzał, aby Zeus zaaranżował małżeństwa Afrodyty z Aresem i Herculesa z królową amazonek Hippolytą. Oboje byli w tym czasie jego zaufanymi sprzymierzeńcami. Wszystko to było związane z prawem Olimpu, które zabraniało każdemu mieszkańcowi jakichkolwiek knowań skierowanych przeciwko swojemu partnerowi. Takie podwójne małżeństwo miało ograniczyć działania dwójki Olimpijczyków, którzy znani byli z buntowniczej postawy i mogli zagrozić planowi podbicia Olimpu. Zeus w końcu zgodził się na oba małżeństwa. Jednak nieprzewidziana akcja Champions, do których należał Hercules, przerwała ceremonię. Zespół wyjaśnił Zeusowi cały plan Hadesa. Rozwścieczony Zeus odwołał oba małżeństwa i wygnał boga podziemi.

Następnym posunięciem Aresa był zakład z Herą o to, kto wprowadzi więcej bólu w życie Herculesa. Zazdrosny o przyjaźń Herca z Avengers, Ares przejął ciało Thora, którym w tym czasie był Erik Masterson, przyszły Thunderstrike, i zaatakował swojego brata, próbując go zmusić do zabicia przyjaciela. Jednak piorun przywołany przez młot Thora ujawnił bóstwo wojny i zniszczył jego plan. Później, Ares po raz kolejny sprzymierzył się z Hadesem w celu zabicia oszalałego Thora. Jednak szaleństwo Asgardczyka sprawiło, że stał się dużo bardziej efektywny w walce. Po okrutnej i morderczej bitwie, wygrał z upokorzonym Olimpijczykiem. Hades powrócił z rannym Aresem na Olimp i powiadomił Zeusa o tym, że Thor zaatakował ich bez powodu. Jednak ukochana Odinsona, Sif, obaliła te zarzuty i zwracając uwagę na honor, sprawiła, że dumny wojownik wyznał prawdę.

Hera jednak nie zapomniała o swojej części zakładu z Aresem i uwięziła byłą dziewczynę Herculesa, Taylor Madison. Wierząc, że zyska uznanie swojego ojca, Ares powiadomił go o całej sytuacji. Razem z Zeusem udał się na Ziemię, gdzie powstrzymali Herę i zapobiegli zabiciu Avengers. Po tych wydarzeniach, Ares znów udał się na Ziemię, gdzie zreorganizował Warhawks jako terrorystyczną organizację. Jako cel obrał sobie dyplomatów, międzynarodowy spokój i ekonomię, aby doprowadzić do globalnej wojny. Zaatakował Herculesa w Muzeum Greckich Antyków. Chciał wciągnąć swojego przyrodniego brata w konflikt i ukraść Serce Ateny, starożytny przedmiot naładowany mocą przez Zeusa, który powiększał siłę wszystkiego, co zostało przez niego przepuszczone. Hercules przyjął ofertę wstąpienia do S.H.I.E.L.D., aby pokonać swojego brata, ale w chwili, gdy Herc i jego grupa uderzeniowa najechali na bazę Aresa w dżungli w Ameryce Południowej, Olimpijczyk i jego Warhawks przejęli kontrolę nad Helicarrierem. Ares użył Serca Ateny do stworzenia na pokładzie Helicarriera działa dźwiękowego zwanego Rogiem Gabriela. Maszyna miała za zadanie zniszczyć strukturę każdego metalu na Ziemi, co miało doprowadzić do deewolucji społeczeństwa. Został jednak powstrzymany przez Herculesa i S.H.I.E.L.D., zanim mógł użyć broni.

Kiedy Hades po raz kolejny próbował przejąć Olimp, walka między panem podziemi, a Olimpijczykami osiągnęła tak krytyczny moment, że Zeus był zmuszony poprosić o pomoc Aresa. Ten bez problemu zniszczył armię Hadesa i poćwiartował ciała poległych, aby nigdy już nie mogły zostać odnowione. Jednak gdy wrócił na Olimp, oczekując akceptacji, odkrył, że nadal wszyscy spoglądają na niego z przerażeniem i żałują, że musieli prosić go o pomoc.

Przygnębiony Ares zrozumiał, że nigdy nie będzie zaakceptowany i uważany za jednego z Olimpijczyków i porzucił swoją rolę bóstwa wojny. Rozpoczął życie na Ziemi jako zwykły śmiertelnik, przyjmując tożsamość prostego rzemieślnika Johna Aarona i sprzedał parę unikatowych greckich przedmiotów, które zapewniły mu pieniądze na dostatnie życie, do którego praca była dodatkiem. Spłodził też syna Alexandra z jedną z ziemskich kobiet, jednak postanowił, że syn nigdy nie dowie się o jego pochodzeniu i nie pozna matki, ponieważ bał się, że obecność kobiety sprawi, że syn będzie słaby. W przeciwieństwie do synów Deimosa i Phobosa, których nie uważał za swoje dzieci, Ares bardzo przywiązał się do Alexa i potrafił go kochać niczym prawdziwy, przeciętny ojciec. Osiadając w New Jersey, Ares opiekował się synem, który miał tendencje do agresywnych zachowań. Cały ten czas, Zeus przyglądał się jego życiu, zauważając, że nic nie mogło go tak nauczyć pokory, jak życie ze śmiertelnikami. Kiedy Asgard został zniszczony w czasie Ragnarok, a japońskie bóstwo zła, Amatsu Mikaboshi, zaatakowało Olimp w czasie gdy był osłabiony, zdesperowany Zeus wysłał Hermesa, aby sprowadził Aresa, który miałby im pomóc w czasie największej tragedii, jaka ich dotychczas spotkała.

Hermes najpierw zapewnił bezpieczeństwo Alexandra, chowając go w twierdzy pod opieką wojowników Achillesa i Myrmidona. Jednak Mikaboshi uprowadził Alexa, niszcząc wszystko na swojej drodze. Wierząc, że Alexander jest przeznaczony do zabicia własnego ojca i stania się nowym greckim bóstwem wojny, Mikaboshi wyjaśnił dziecku jego prawdziwe olimpijskie dziedzictwo. W tym czasie, Ares, z małymi problemami, zgodził się jednak dołączyć do sił olimpijskich, gdy siły Mikaboshiego dotarły do murów Olimpu. Wojna trwała pięć olimpijskich lat. Odnotowano wiele strat, w tym dzieci Aresa, Deimos i Phobos, a nawet sam Zeus stracili życia w walce. W końcu jednak Ares i jego armia sforsowali wrota do japońskiego podziemia, gdzie zostali zaatakowani przez Alexandra, którego Mikaboshi nastawił wrogo do ojca. W chwili, gdy prawie zabił Aresa w walce jeden na jednego, Alex został uwolniony spod władzy Mikaboshiego przez ostatni oddech Zeusa, po czym zniszczył przeciwnika legendarnym mieczem, Grasscutterem, i zakończył trwającą tak długo wojnę.

Ares jednak dalej uważał, że jego syn powinien być wychowany jak normalny śmiertelnik i powrócił do swojego starego życia w New Jersey, gdzie pracował w czasie wprowadzenia Aktu Rejestracyjnego. Nie brał jednak udziału w walce i nie opowiedział się za żadną ze stron. Po zakończeniu Civil War, Iron Man i Ms. Marvel udali się do Aresa, który miał być członkiem ich nowego zespołu Avengers, jako połączenie Wolverine'a i Thora. Ares zgodził się na wstąpienie do zespołu, przekonany wynagrodzeniem i chcąc uniknąć deportacji na Olimp. Podczas swojej pierwszej misji, jako członek Mighty Avengers, Ares był odpowiedzialny za zniszczenie Ultrona.

Gamart

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.