Avalon » Biosy » Shadow King [Amahl Farouk]

Shadow King [Amahl Farouk]

Charakterystyka

Shadow King [Amahl Farouk]
Name:
Shadow King [Amahl Farouk]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Amahl Farouk
Poprzednie pseudonimy:
Xi'an Coy Mahn, Jacob Reisz, Charles Xavier
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Nieznana
Wzrost:
Nieznany
Waga:
Nieznana
Kolor włosów:
Nieznany
Kolor oczu:
Czerwony (w postaci astralnej)
Zajęcie/zawód:
Nieznany
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nie żyje
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Egicjanin
Miejsce narodzin:
Prawdopodobnie Egipt
Znani krewni:
Brak
Powiązania z grupami:
Dark X-Men
Baza operacyjna:
Nieznana
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #117
Ostatnie pojawienie się:
New Excalibur #19
Śmierć:
Zabiła go Lionheart gdy Shadow King próbował ją opanować
Zdolności:
Shadow King był niezwykle potężnym telepatą dorównującym zdolnościami Charlesowi Xavierowi. Był on psioniczną istotą potrzebującą ludzkiego "gospodarza".
Biografia:
Znana historia Shadow Kinga rozpoczyna się, gdy jeszcze jako Amahl Farouk (możliwe, że nie było to jego pierwsze ciało) starł się z Charlesem Xavierem w walce o ciało i umysł Ororo Munroe. Przegrał on z człowiekiem, który stał się jego najbardziej znienawidzonym wrogiem. Właśnie to wydarzenie, pierwsza konfrontacja ze złym mutantem sprawiła, że Xavier postanowił założyć X-Men. Celem Farouka stało się zniszczenie Xaviera i jego marzenia. Jego forma cielesna została zniszczona, ale zdołał on przetrwać w obszarze astralnym.

Ponownie ujawnił się on, gdy w ciele bardzo podobnym do Xaviera zaatakował wszechświat mikronautów. Istoty przekonane, że atakują agresora, napadły na prawdziwego Profesora X. Gdy przekonali się, że są w błędzie, połączyli swe siły z X-Men i wraz z nimi pokonali Shadow Kinga. Ponownie okazało się, że zwyciężyć go, a zniszczyć, to dwa różne pojęcia.

Po okresie oczekiwania King uderzył ponownie. Tym razem jego ofiarą padła Xi'an Coy Mahn, członkini New Mutants znana także jako Karma. Farouk przejął ciało młodej dziewczyny i upozorował jej śmierć. Pod tą postacią zdobył kontrolę nad Circus of Gladiators by reaktywować swe utracone imperium przestępcze w Egipcie i rozpocząć nową działalność w Los Angeles. Z czasem Xi'an niesamowicie utyła, co było bezpośrednim skutkiem wpływu Kinga. W końcu nadeszła konfrontacja z New Mutants, gdy po walce z Gladiators udało im się wytropić ich mocodawcę. Wszyscy młodzi mutanci, oprócz Magik i Mirage, zostali opanowani przez Shadow Kinga. Dzięki pomocy Storm, tej dwójce udało się ponownie odszukać Karmę i stanąć z nią w szranki. Drugie spotkanie, w kontroli nad własnymi poczynaniami pozostawiło jedynie Illianę Rasputin i Warlocka. Ostatecznie udało im się uwolnić przyjaciół i wypędzić wroga ze zdeformowanego ciała Xi'an. Po krótkiej "wizycie" w ciele Douga Ramsey'a, który został uratowany przez Magik, słuch o Shadow Kingu zaginął.

Kilka miesięcy po tych wydarzeniach Farouk powrócił, tym razem w ciele Jacoba Reisza, głównego inspektora FBI. Po nieudanej próbie pochwycenia Storm, opętał on ciało Davida Hallera, a następnie zabił Destiny. Wtedy także cały personel i wszyscy mieszkańcy Wyspy Muir znaleźli się pod kontrolą Shadow Kinga. Wykorzystując Lornę Dane jako nexus, absorbował on negatywną energię wytwarzaną przez falę agresji, która przetaczała się przez całą planetę. Połowa X-Men, która została wysłana, by sprawdzić co się stało na Wyspie Muir, została opętana. Charles Xavier wraz z resztą swych studentów oraz dzięki pomocy X-Factor musiał teraz zwyciężyć nie tylko Shadow Kinga, ale również swoje dzieci atomu. Ta niezwykła sztuka musiała się udać i gdy Charles walczył z Faroukiem w obszarze astralnym, X-Men walczyli przeciwko X-Men. Gdy uwolnieni studenci dołączyli do niego Shadow King został pokonany. Zwycięstwo to jednak zakończyło się fatalnie dla Xaviera, który ponownie stracił władzę w nogach, a jego syn Legion zapadł w śpiączkę.

Ci, którzy myśleli, że Shadow King zginął, byli w błędzie. Ujawnił się on ponownie, gdy X-Men przebywali w Afryce. Tam Psylocke omotana przez Farouka, wytworzyła telepatyczną falę wstrząsową, która pozbawiła mocy wszystkich telepatów na Ziemi. Betsy udało się przechytrzyć Kinga. Spowodowała, by podłączył się do każdego umysłu na świecie co osłabiło go i zajęło jego uwagę na tyle, by Psylocke mogła zamknąć go we własnym umyśle. Miało to niestety swoją cenę, Shadow King pozostawał więziony tak długo, jak Betsy nie korzystała ze swojej telepatii.

Po śmierci Psylocke Farouk był znowu wolny. Jego kolejną ofiarą miała się stać Rogue. Zdolności osób, które wchłonęła dałyby mu niesamowitą moc. Częścią jego planu było także opętanie Donalda Pierce'a oraz porwanie Gateway'a. Na szczęście wciąż ewoluujące moce Rogue pozwoliły jej przywołać zdolności Psylocke i ponownie uwięzić Shadow Kinga.

Gdy Psylocke została zabita przez Vargasa a jej świadomość przeniesiona w inne miejsce przez jej brata Jamiego Shadow King trafił do innego wymiaru. Tam odkrył, że w całym multiwersum nie ma jego alternatywnych wersji, uzbrojony w tą wiedzę przejął kontrolę nad lokalnym Xavierem i jego X-Men. Podczas M-Day udało mu się przebić do jego właściwej rzeczywistości. Po powrocie dwukrotnie starł się z Excalibur. Za drugim razem grupę wspierała Psylocke. Podczas walki wywołała rozległy udar mózgu u Xaviera, ale zniknęła w błysku światła zadając śmiertelny cios.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.