Avalon » Biosy » Onslaught [II]

Onslaught [II]

Charakterystyka

Onslaught [II]
Name:
Onslaught [II]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Nie dotyczny
Poprzednie pseudonimy:
Nieznane
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Nieznana
Wzrost:
6' (180cm) w ciele Profesora X, 10' (3m) we własnej postaci
Waga:
190 lbs. (85 kg) w ciele Profesora X, 900 lbs. (405 kg) we własnej postaci
Kolor włosów:
Brak
Kolor oczu:
Czerwone lub niebieskie pola energii
Zajęcie/zawód:
Niedoszły dyktator, zdobywca i niszczyciel Ziemi
Klasa postaci:
Istota psioniczna
Status prawny:
Nie dotyczy
Stan cywilny:
Nie dotyczy
Narodowość:
Nie dotyczy
Miejsce narodzin:
Stacja orbitalna Avalon
Znani krewni:
Nie dotyczy
Powiązania z grupami:
Brak
Baza operacyjna:
Brak
Pierwsze pojawienie się:
X-Men #53
Ostatnie pojawienie się:
Onslaught: Marvel Universe
Śmierć:
Zginął gdy bohaterzy nie-mutanci poświęcili się aby go zniszczyć
Zdolności:
Onslaught posiadał połączone zdolności obu swych "twórców", Charlesa Xaviera i Magneto. Po Profesorze X "odziedziczył" najpotężniejsze zdolności telepatyczne na Ziemi, a od Magnusa całkowitą kontrolę nad naturalnymi oraz sztucznymi polami magnetycznymi. Sztuczne zwiększenie siły pozwalało mu na podniesienie do 100 ton. Zasób jego mocy uzupełniała potężna telekineza oraz umiejętność wyczuwania mutantów.
Uwagi:
Onslaught powstał z połączenia najmroczniejszych elementów psyche Magento z negatywnymi emocjami, które narastały w Chalesie Xavierze przez 30 lat.
Biografia:
Podczas bitwy na orbitalnej stacji Avalon [Nie jest to bynajmniej krypto reklama ;) - dop. agent reklamowy Idanow] Charles Xavier z przerażeniem patrzył jak Magneto wyrywa z ciała Wolverine'a adamantium. Profesor w przypływie gniewu i arogancji wyłączył, wyczyścił umysł swego przyjaciela i zarazem najzagorzalszego wroga. W tej samej chwili gniew, żałość i żądza zemsty Magnusa przeskoczyły telepatycznym łączem do Charlesa. Cały mrok psyche Mistrza Magnetyzmu nawiedził świadomość najpotężniejszego telepaty na Ziemi. Mroczna część Magneto połączyła się z negatywnymi emocjami Charlesa dławionymi przez niemal 30 lat. Tak narodziła się świadoma psioniczna istota zwana Onslaught.

Charles nie był świadom tych cichych narodzin. Onslaught pozostał uśpiony przez pewien czas. W tym okresie cierpliwość spokój ducha Profesora był wielokrotnie wystawiany na próbę. Histeria wymierzona przeciwko mutantom osiągała nowe apogeum, codziennie kolejne osoby umierały zarażone Wirusem Spuścizny. "Marzenie" Xaviera o pokojowej koegzystencji ludzi i homo superior wydawało się tak odległe i nierealne jak nigdy. Zwłaszcza dwa wydarzenia doprowadziły go do granic wytrzymałości. Jego porażka w resocjalizacji socjopatycznego mordercy Sabretootha niemal doprowadziła do śmierci Psylocke. Niedługo po powrocie X-Men z Egiptu [Patrz crossover "Age of Apocalypse" - dop. Idanow], niedaleko ich siedziby mutant został pobity na śmierć przez grupkę ludzi. Charles był z nim w postaci astralnej, gdy chłopak umierał. To był punkt zwrotny, Onslaught przebudził się i rozpoczął swą działalność.

Najpierw stoczył pojedynek z Juggernautem i... przerzucił go przez cały kontynent północno-amerykański. Następnie wkradł się do tajnej bazy rządowej produkującej Sentinele i pozyskał specyfikacje robotów polujących na homo superior. Umysły całej załogi utajnionego ośrodka zostały wymazane. Następnie Onslaught zainteresował się X-Manem, posiadającym wachlarz mocy telepatycznych oraz telekinetycznych. Podczas spotkania w obszarze astralnym Nate wyciągnął postać astralną Profesora do "normalniej" rzeczywistości, była to rzecz do tej pory niespotykana. To właśnie starcie Charlesa z X-Manem dała Onslughtowi pełną swobodę ruchów. Teraz mógł poruszać się pomiędzy obszarem astralnym, a rzeczywistością. Zagrożeniem dla niego stał się Blaquesmith, więc Onslaught niszczył jego statek zakotwiczony w porcie w Baltimore. Mentor Cable'a jednak przeżył. Gdy Nathan przybył, aby sprawdzić, co się stało, zaatakował go najpierw Post, a potem Hulk. Obaj kontrolowani przez Onslaughta.

Następnie Onslaught spotkał się z Jean Grey w obszarze astralnym. Chciał nakłonić X-Mankę, aby dołączyła do niego, jej doświadczenia z kosmiczną istotą Phoenix z pewnością zwiększyłaby jego moc. Jean oczywiście odmówiła. Jakiś czas późnej to właśnie Phoenix jako pierwsza dowiedziała się kim naprawdę jest Onslaught. Te informacje uzyskała z umysłu Juggernauta. Była tym tak wstrząśnięta, że nie przedsięwzięła jednak żadnych działań, Marko uciekł do pracowni Charlesa. W tym samym czasie Profesor został kompletnie opanowany przez Onslaughta, opancerzony kolos wyrwał z piersi Juggernauta Klejnot Cyttorak, który dawał moc Cainowi [Kolejna niespotykana rzecz, jako że klejnot był magicznie związany z Juggernautem - dop. Idanow] i uwięził go w nim. "Xavier" wezwał do siebie swych podopiecznych, lecz Ci odmówili przyłączenia się. Wolverine zauważył rzecz oczywistą, która rozsierdziła Onslaughta. Wpływ Magneto był wyraźny, psi-pancerz psionicznej istoty był bardzo podobny do tego, który nosił Magnus. Onslaught manifestował także kontrolę nad magnetyzmem. Dla niego pokonanie X-Men było kwestią paru sekund. Phoenix udało się uciec i nadać rozpaczliwe wołanie o pomoc, które sto lat późnej obejrzał Bishop. X-Men pozbierali się i uratowali Jean przed pewną śmiercią. Onslaught ponownie ich powalił, tym razem chciał się upewnić, że zginą, uwolnił więc potężny psioniczny strzał. W tym momencie przeszłości Bishopa X-Men zostali zamordowani przez "jednego" ze swoich. X-Man z przyszłości zdobył się na akt poświęcenia i stanął na drodze pocisku absorbując energię, która powstrzymałaby tysiąc mutantów. Tym samym zmienił przyszłość. Onslaught nie kontrolował w pełni Xaviera, więc postanowił wycofać się. Zabrał ze sobą Dark Beasta, który do tej pory podszywał się za Henry'ego McCoya tej rzeczywistości [Podmiana nastąpiła w X-Men Unlimited #10 - dop. Idanow].

Do tej chwili od jakiegoś czasu Onslaught podszywał się pod chłopca imieniem Charlie, aby zdobyć zaufanie Franklina Richardsa, mutanta, który został obdarzony zdolnościami umożliwiającymi zmianę rzeczywistości. Pomimo interwencji Fantastic Four oraz części Avengers, syn Mr Fantastica i Invisible Woman został porwany. Tak jak Xaviera, Onslaught umieścił Franklina we własnym ciele. Z jego pomocą miało stać się możliwe połączenie wszystkich ludzkich umysłów w jedną świadomość. Gdy udało mu się pochwycić X-Mana stał się niemal wszechmocny. Armia jego Sentineli odcięła cały Manhattan od reszty miasta. Nowojorscy super-bohaterowie rozpoczęli nierówny bój z robotami, lecz ich wysiłek był daremny. Onslaught wykorzystując moce schwytanych mutantów zmaterializował w Central Parku olbrzymią cytadelę. Następnie uwolnił potężny puls elektromagnetyczny, który pozbawił energii elektrycznej cały Manhattan.

Bohaterowie stanęli do walki twarzą w twarz z przeciwnikiem. Połączone działania Cyclopsa i Invisible Woman pozwoliły Thorowi na wyrwanie profesora Xaviera z wnętrza Onslaughta. To jednakże tylko pogorszyło sytuację, gdyż przeciwnik nie potrzebował już nosiciela, stał się istotą czystej energii psionicznej. Onslaught odparł kolejny atak, zafascynowany tym jak mutanci osiągnęli supremację w rzeczywistości Nate'a Grey'a, spenetrował jego umysł. To co zobaczył rozwścieczyło go, homo superior zaprzepaścili swoją szansę, zniszczyli świat, który leżał u ich stóp. Ani ludzie ani mutanci nie byli godni, by władać Ziemią, Onslaught postanowił zniszczyć ich wszystkich. Ku przerażeniu wszystkich, korzystając ze zdolności Franklina, stworzył drugie Słońce, które miało zniszczyć błękitną planetę. Gdy Storm, Crystal oraz Thor starali się zminimalizować zniszczenia ekosystemu reszta bohaterów przypuściła ostateczny szturm. Hulk poprosił Phoenix, aby wyłączyła osobowość Bruce'a Bannera, gdy Jean to zrobiła zielony kolos zamienił się w szalejącą bestię o niewyobrażalnej sile. Pancerz Onslaughta został rozbity, a osobowości Hulka i doktora Bannera rozdzielone. Sprawa jednak tylko się pogorszyła, psi-zbroja jedynie ograniczała psioniczny twór, który wyewoluował w czystą myśli i teraz był naprawdę wolny. Thor, nordycki bóg burzy i piorunów, rzucił się w wir psionicznej energii mając nadzieję, że jego ciało będzie w stanie wchłonąć zgromadzone energie. Jego poświęcenie, choć poskutkowało, było jednak niewystarczające. Reszta bohaterów, nie będąca mutantami, poszła w jego ślady i wkroczyła w wir[Mutant jedynie zasiliłby Onslaughta - dop. Idanow]. Energie Onslaughta, jednej z najpotężniejszych istot na Ziemi, rozwiały się, a wraz z nimi zniknęli członkowie Fantastic Four, Avengers oraz wielu innych bohaterów. Herosi jednak nie zginęli, Franklin umieścił ich w "kieszonkowym" wszechświecie na Kontr-Ziemi. Kilka miesięcy późnej wrócili do własnego wymiaru, mając jedynie skrawki wspomnień z życia na innej Ziemi.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.