Avalon » Biosy » Omega Red [Arkady Rossovich]

Omega Red [Arkady Rossovich]

Charakterystyka

Omega Red [Arkady Rossovich]
Name:
Omega Red [Arkady Rossovich]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Arkady Rossovitch
Poprzednie pseudonimy:
Arkady Gregovitch, Vasily Arkady
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Nieznana
Wzrost:
ok. 190 cm
Waga:
ok. 100 kg
Kolor włosów:
Blond
Kolor oczu:
Czerwone, bez wyraźnych źrenic
Zajęcie/zawód:
Żołnierz
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Formalnie nie żyje, notowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Rosjanin
Miejsce narodzin:
Rosja (ZSRR)
Znani krewni:
Brak  
Powiązania z grupami:
Sowiecki Program Super-żołnierza, KGB, Strikeforce
Baza operacyjna:
Nieznana
Pierwsze pojawienie się:
X-Men #4
Zdolności:
Po dokonanych modyfikacjach Arkady jest silniejszy, szybszy i wytrzymalszy niż normalny człowiek. Z zewnętrznych części nadgarstka może on wysuwać zwoje wykonane z carbonadium, bardziej "kowalskiej" formy adamantium. Omega używa ich jako łącznika ze swoim czynnikiem śmierci. Dzięki emitowaniu wirusa, może on wyssać energię życiową ze swojej ofiary lub ją zabić.
Uwagi:
Arkady potrzebuje pewnego urządzenia, karbonowego syntezatora, by kontrolować swój proces "emanowania śmierci". Jeśli go zabraknie, Rossovitch może stać się ofiarą własnej broni.
Biografia:
Zanim Arkady Rossovitch stał się Omegą Red, w latach 70-tych był seryjnym mordercą poszukiwanym przez agencje rządowe na całym świecie. Zadania doprowadzenia go przed oblicze sprawiedliwości podjął się młody agent Interpolu, Sean Cassidy (Banshee). Po długim śledztwie udało mu się wraz z partnerką osaczyć Arkady'ego. Podczas próby aresztowania, współpracownica Seana została zabita, a Rossovitch został ciężko ranny. Seryjny morderca został przekazany w ręce władz radzieckich, przez które miał zostać osądzony. Tajna rządowa organizacja SIA, miała jednak inne plany co do Arkady'ego.

Śmierć Rossovitcha została sfingowana, a on sam "na ochotnika" został wykorzystany w programie badawczym mającym na celu stworzenie radzieckiego super-żołnierza. W tajnym ośrodku Arkady został poddany terapii genowej, która miała udoskonalić jego wydolność fizyczną (siła, wytrzymałość itp.). W ręce wszczepiono mu implanty, zwoje z carbonadium, nad którymi uzyskał kompletną kontrolę. Uzupełnieniem "macek" stał się tzw. czynnik śmierci. Arkady dzięki wysyłaniu śmiertelnego wirusa, był w stanie wyssać energię życiową ze swojej ofiary. By Rossovitch nie został zabity przez własny czynnik śmierci, potrzebne mu było urządzenie zwane karbonowym syntezatorem. Po zakończeniu wszystkich procesów, człowiek znany jako Arkady Rossovitch przestał istnieć, a narodziła się maszyna do zabijania o kryptonimie Omega Red. Niestety nie wszystko poszło tak gładko jak to sobie zaplanowali ludzie z SIA. Ośrodek, w którym stworzono Omegę Red został zaatakowany przez trzech agentów CIA. Logan, Sabretooth i Maverick mieli za zadanie odebrać podwójną agentkę Janice Hollenbeck oraz wykraść karbonowy syntezator. W wyniku działań obcych agentów, pomimo uruchomienia Omegi Red, urządzenie stracono. Program sowieckiego super-żołnierza został cofnięty o 30 lat.

Trzy dekady później, Matsuo Tsurayaba, wykorzystując zamieszanie wywołane zdetonowaniem przez Magneto pocisku atomowego - i poprzedzający eksplozję impuls elektromagnetyczny - wykradł pojemnik z ciałem Omegi Red. Arkady został ożywiony i po trzydziestu latach spędzonych w grobie otrzymał szansę zemszczenia się na tych, którzy wysłali go w zaświaty. Tsurayaba, działając wraz z rodzeństwem Stuckerów, dał Omedze zadanie pochwycenia Logana, jedynego osobnika, który mógł wiedzieć co się stało z karbonowym syntezatorem. Dzięki temu urządzeniu i sowieckiemu super-żołnierzowi, Fenris chcieli wskrzesić Rzeszę i wspólnie z Matsuo stać się liderami Upstars. Pochwycenie Wolverine'a było o wiele prostsze niż uzyskanie od niego jakichkolwiek informacji. Logan nie pamiętał okresu, gdy był w CIA. Plany mocodawców Omegi Red całkowicie pokrzyżował wspólny atak Mavericka i X-Men, którzy przybyli po Logana. Ostatecznie karbonowy syntezator trafił w ręce Davida Northa (Maverick).

Od czasu tej porażki Arkady pracował dla różnych złoczyńców, lecz zazwyczaj dla Matsuo Tsurayaby. Niedoszły lider Upstarts mamił go wizją zdobycia c-syntezatora i traktował jako najemnika do wynajęcia. Matsuo wypożyczył Omegę oficjelom rosyjskim, którzy potrzebowali go do powstrzymania mutanta zwanego Soul Skinner. Arkady także padł ofiarą psycho-wamipra i paradoksalnie, dzięki interwencji X-Men, odzyskał kontrolę nad sobą. Choć wciąż pałając żądzą zemsty, Omega Red po raz kolejny musiał się wycofać.

Arkady ponownie się pojawił w dość ciekawiej sytuacji. Wraz z Lady Deathstrike został wynajęty przez Sabretootha by dokonać zamachów na bliskich Logana. Ta dwójka nietypowych najemników ciężko raniła Yukio i porwała Amiko.

Obecnie Omega Red nadal poszukuje swego "świętego Graala", czyli karbonowego syntezatora, i jest gotów pracować dla każdego, kto choć o krok przybliży go do niego.

Po M-Day Arkady zdwoił swoje wysiłki i odnalazł dawnego "znajomego", Mavericka, który wiedział gdzie znajduje się syntezator. Arkady zaatakował wraz z grupą najemników budynek, gdzie przebywał były członek Team X. W tym samym czasie poszukiwał go także Wolverine. W ślad za Loganem podążało S.H.I.E.L.D. i X-Man odwracając uwagę od siebie wykorzystał ich do pojmania walczącego z nim Omegi Red.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.