Avalon » Biosy » Blob [Frederick Dukes]

Blob [Frederick Dukes]

Charakterystyka

Blob [Frederick Dukes]
Name:
Blob [Frederick Dukes]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Frederick J. "Fred" Dukes
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
8' (240 cm)
Waga:
976 lbs. (440 kg)
Kolor włosów:
Brązowe
Kolor oczu:
Brązowe
Zajęcie/zawód:
Artysta cyrkowy, agent rządowy, zawodowy przestępca
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Notowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Lubbock, w stanie Teksas, USA
Znani krewni:
Brak
Powiązania z grupami:
X-Cell, X-Corps, Brotherhood of Evil Mutants I-III, Brotherhood of Evil Mutants, Factor Three, Freedom Force
Baza operacyjna:
Nieznana
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #3
Zdolności:
Oprócz niesamowicie otyłego ciała, które pochłaniało siłę uderzeń fizycznych, Frederick posiadał nadludzką siłę oraz wytrzymałość. Potrafił także generować własne pole grawitacyjne, które sprawiało, że nie możliwym stało się poruszenie go. Fred w pewnym stopniu potrafił kontrolować i formować swoje otyłe ciało.
Uwagi:
Blob należy do mutantów, którzy zostali pozbawieni zdolności przez Scarlet Witch. Jego masa zniknęła, lecz rozciągnięta skóra pozostała i utworzyła ogromne fały.
Biografia:
Mutacja Freda ujawniła się w okresie jego dojrzewania. Sam siebie uważał za dziwoląga i występował jako atrakcja cyrkowa. W cyrku odnaleźli go X-Men i zaproponowali, aby wrócił z nimi do ich Szkoły. Frederick jednak nie był "materiałem" na X-Mana i zaatakował młodych mutantów w ich siedzibie. Gdy Profesor próbował wymazać Dukesowi z pamięci lokalizację Szkoły i prawdziwe tożsamości X-Men, ten zbiegł i ukrył się w swoim cyrku. Fred uświadomił sobie wtedy, że jest czymś więcej niż cyrkowym dziwolągiem. Korzystając ze swych zdolności przejął "władzę" nad cyrkiem i poprowadził zatrudnionych tam ludzi w ataku na szkołę Xaviera. Początkowo X-Men zostali pojmani, lecz interwencja Profesora sprawiła, że uwolnili się i pokonali Bloba i jego popleczników. Xavier, tym razem skutecznie, wymazał z pamięci Freda wspomnienie o młodych mutantach i ich siedzibie.

Po jakimś czasie telepatyczna blokada ustąpiła i Blob przypomniał sobie, że jest mutantem. Wtedy skontaktował się z nim Magneto i zaproponował, aby przyłączył się do jego Bractwa Złych Mutantów. Wkrótce jednak okazało się, że Magnus wykorzystał Freda jako przynętę na X-Men. Gdy Blob zobaczył, że Mistrz Magnetyzmu zaryzykowałby nawet jego życie, żeby zabić studentów Xaviera, opuścił grupę i wrócił do cyrku. Porzucił ponownie cyrkową "karierę", gdy Lucyfer zaaranżował jego spotkanie z Uzusem, innym mutantem z przestępczymi skłonnościami. Obydwaj podszywali się po X-Men, gdy napadali na banki. Później dołączyli do Factor Three, grupy która miała na celu objęcia władzy nad światem. Choć organizacja miała pewne sukcesy to szybko została rozbita przez Xaviera i jego X-Men.

Po krótkim uwięzieniu przez Sentinele Larry'ego Traska, Blob połączył siły z Mastermindem oraz Unusem i we trzech założyli cyrk, który miał być przykrywką dla ich przestępczej działalności. Wkrótce udało im się odkupić od Kruegera X-Men, których udało mu się pochwycić. Studenci Xaviera jednak szybko przejrzeli iluzje Masterminda i doprowadzili do aresztowania trójki mutantów przestępców. Z więzienia Blob uciekł dzięki pomocy Mystique, która formowała nowe Bractwo Złych Mutantów. Fred pozostał lojalny i gdy drużyna weszła pod jurysdykcję rządową i zmieniła nazwę na "Freedom Force" nie opuścił jej szeregów. Podczas pierwszej akcji nowemu zespołowi udało się pojmać Mistrza Magnetyzmu, Magneto [Udało im się tylko dlatego, że sam się poddał - dop. Idanow]. Pomimo tego, że Blob pobierał teraz rządową pensję w sumie nic dla niego się nie zmieniło i nadal od czasu do czasu ścierał się z X-Men oraz X-Factor.

Gdy Freedom Force zostało rozwiązane Fred przyłączył się do Bractwa, któremu teraz przewodził Toad. Jakiś czas po tym jak Brotherhood zostało pokonane i rozbite przez X-Force i X-Men, Blobem zainteresował się Onslaught. To od niego Fred nauczył się lepszej kontroli nad swymi zdolnościami. Kilka miesięcy później, już po pokonaniu Onslaughta, Blob wraz z byłymi członkami Bractwa Złych Mutantów ochraniał Profesora Xaviera przed Cerebro, który uzyskał świadomość.

Później Fred ponownie sprzymierzył się z Mystique i wraz z nią dokonał nieudanego zamachu na senatora Kelly'ego. Dukes po raz kolejny został aresztowany. I tym razem Blob uzyskał pomoc z zewnątrz, dzięki której uciekł z więzienia. Tym razem na polecenie Seana Cassidy, Freda odbiły duplikaty Multiple Mana. Blob na początku nie chciał przystąpić do X-Corps, paramilitarnej organizacji byłego X-Mana, lecz Banshee i jego soniczny krzyk potrafi być bardzo przekonywujący. Fred oraz inni "rekruci" pozostawali posłuszni dzięki telepatycznej kontroli Martinique Wyngarde. Mastermind II jednak została uwolniona przez Mystique i byli przestępcy w szeregach X-Corps wymknęli się Seanowi spod kontroli. Blob starł się z Jubilee i Husk, być może by je pokonał gdyby nie interwencja Stacy X, która powaliła go dzięki swej kontroli nad feromonami. Po fiasku przedsięwzięcia Mystique Fred po raz kolejny trafił do więzienia.

Blob był jedną z niezliczonej ilości ofiar M-Day. Utracił swe zdolności oraz ogromną masę, lecz jego skóra nie skurczyła się kompensując utratę ciała i Fred pozostał z ogromnymi połaciami zwisającej skóry. Były mutant rozważał samobójstwo, lecz zdaje się, że nie byl w stanie się zabić gdyż został pojmany przez Thunderbolts w celu wykorzystania go w Civil War. Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.