Avalon » Biosy » Wolfsbane [Rahne Sinclair]

Wolfsbane [Rahne Sinclair]

Charakterystyka

Wolfsbane [Rahne Sinclair]
Name:
Wolfsbane [Rahne Sinclair]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Rahne Sinclair
Poprzednie pseudonimy:
Mutate 490
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Znana władzom rządowym
Wzrost:
5'6" (168 cm)
Waga:
120 lbs (54 kg)
Kolor włosów:
Rude
Kolor oczu:
Zielone
Zajęcie/zawód:
prywatny detektyw, poprzednio: nauczycielka, asystentka laboratoryjna, agentka federalna, mutate, studentka, poszukiwaczka przygód
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowana
Stan cywilny:
Panna
Narodowość:
Brytyjka
Miejsce narodzin:
Kinross, Szkocja
Znani krewni:
Moira MacTaggert (adopcyjna matka, nie żyje), wielebny Craig (ojciec)
Powiązania z grupami:
X-Factor Investigations, poprzednio: grono pedagogiczne Instytutu Xaviera, Excalibur, X-Factor, Mutates, Hellions, New Mutants
Baza operacyjna:
Biuro X-Factor Investigations, Nowy Jork
Pierwsze pojawienie się:
Marvel Graphic Novel #4
Zdolności:
Najkrócej można by określić Rahne mianem likantropa - posiada wrodzoną zdolność całkowitej fizycznej zmiany w wilka, ale także może przyjąć dowolną formę pośrednią. W każdym stadium przejściowym zmianie ulegają jej atrybuty fizyczne (siła, szybkość, zwinność, refleks) oraz wygląd (przyrost brązowej sierści, pojawienie się kłów, pazurów i ogona, wydłużanie twarzy), wyostrzają się zmysły i instynkt. Posiada także pewien rodzaj czynnika regeneracyjnego, o nieokreślonej bliżej sile działania.
Biografia:
Rahne Sinclair urodziła się w Kinross, położonym na północnym zachodzie krańcu Szkocji. Była nieślubnym dzieckiem, a jej matka zmarła przy porodzie (prawdopodobnie to jej nazwisko nosi). Osieroconym dzieckiem zaopiekował się prezbiteriański duchowny imieniem Craig. Był on wyznawcą starej szkoły wychowania, opierającej się na surowej dyscyplinie, nie okazywaniu dzieciom uczuć i straszeniu w zamian ogniem piekielnym przy najmniejszym wykroczeniu, stał się więc przyczyną późniejszych kompleksów Rahne.
Jedynym znanym faktem z dzieciństwa Rahne jest moment jej pierwszego spotkania z Moirą MacTaggert: Kiedy pewnego dnia spóźniła się na szkolny autobus, przejeżdżająca w pobliżu konno Moira zaproponowała, że odstawi ją do domu. Tak też się stało, ale już na miejscu obie musiały poradzić sobie z gniewem wielebnego Craiga.

Kiedy w wieku lat trzynastu ujawniły się likantropiczne zdolności Rahne, jej opiekun uznał, że jest to sprawka szatana i zebrał okolicznych mieszkańców, by zabić diabelski pomiot, który oszukiwał go przez tyle lat, gnieżdżąc się pod jego dachem. Ścigana przez tłum z bronią i pochodniami, Rahne w wilczej postaci uciekła na wzgórza i dotarła do An Morag - posiadłości MacTaggertów. Ranna i półprzytomna wpadła na Moirę, wypoczywającą na pikniku. Widząc, że nieprzytomny wilk przyjmuje postać znajomej jej dziewczyny, Moira szybko skojarzyła fakty i stanęła w jej obronie, wykorzystując fakt, że znajdują się na prywatnym terenie. Tłum ustąpił, a Moira zabrała ranną do swojego domu.
Po uregulowaniu statusu prawnego Rahne i jej adopcji, Moira postanowiła zabrać dziewczynę do Ameryki, by zbadał ją jej znajomy - profesor Charles Xavier. W tym czasie, Xavier zajmował się właśnie rekrutacją nowych studentów, przekonany, że jego X-Men zginęli w starciu z Brood. Nowo zebrana grupa natychmiast miała okazję sprawdzić swoje umiejętności, ponieważ stali się celem Donalda Pierce'a i posłusznego mu odłamu Hellfire Club. New Mutants wspólnymi siłami pokonali przeciwników, jednak podczas tego starcia, Rahne została poważnie ranna i przeżyła tylko dzięki temu, że aktywował się jej czynnik regeneracyjny. Wkrótce okazało się, że w wilczej postaci, Rahne mogła kontaktować się telepatycznie z Dani Moonstar i fakt ten sprawił, że szybko się zaprzyjaźniły. Pomogło to Rahne w przełamaniu chorobliwej nieśmiałości i dystansu wobec reszty grupy, a akceptacja z ich strony pozwoliła pogodzić się z faktem, że jest mutantem i jej zdolności nie mają nic wspólnego z piekielnymi mocami.

Pewnego dnia, podczas pobytu w Nowym Jorku, New Mutants wdali się w bójkę z ulicznym gangiem, podczas której Rahne i Bobby zostali ogłuszeni i uprowadzeni, a pozostałym z pomocą przyszli Cloak i Dagger. Gangsterzy poddali uprowadzonych działaniu tych samych narkotyków, które wcześniej zmieniły Tandy i Tyrone'a, a w wyniku ich działania, Rahne urosła i stała się bardziej agresywna, upodobniając się do wilkołaka. Szczęśliwie, dzięki interwencji Spider-Mana, Cloaka i Dagger, a zwłaszcza zdolnością tej ostatniej, chemikalia zostały zneutralizowane, a młodzi mutanci wrócili do siebie.
Podczas podróży do amazońskiej dżungli, New Mutants zostali zaatakowani przez grupę ludzi, wyglądających na Indian i po starciu z nimi, zabrali do swojej siedziby jedną z dziewczyn. Pilnując jej, Rahne skorzystała z okazji, że dziewczyna nie rozumie jej i wyrzuciła z siebie wszystkie żale związane ze swoim życiem oraz sytuacją grupy. Wkrótce okazało się, że Amara wcale nie była Indianką, ale pochodziła z ukrytej w dżungli enklawy Nova Roma i doskonale rozumiała wszystko, co Rahne jej powiedziała. Ten incydent odbił się na relacjach między nimi, kiedy Amara dołączyła do grupy jako Magma. Wcześniej jednak, Rahne przeżyła swoją chwilę tryumfu, kiedy New Mutants trafili do Nova Roma, a mieszkańcy osady, wierni tradycji starożytnego Rzymu, uznali ją za wcielenie wilczycy, która wychowała Remusa i Romulusa i zaczęli oddawać jej boską cześć.
Po powrocie do Ameryki, New Mutants mogli wreszcie zamieszkać razem z X-Men, jednak dla Rahne konieczność obcowania z demonicznym z wyglądu Nightcrawlerem stanowiła nie lada trudność. Kiedy do grupy została dołączona Illyana Rasputin, również wzbudziła niechęć Wolfsbane ze względu na demoniczną naturę jej zdolności. Nowe znajomości sprawiły, że Rahne przypomniała sobie twierdzenia wielebnego na temat swojej diabelskiej natury i ponownie pogrążyła się w kompleksach. Pewnego dnia, koleżanki z grupy chciały poprawić samopoczucie Rahne i pomóc jej w zbliżeniu do Sama Guthrie, który od dłuższego czasu jej się podobał. Przedobrzyły jednak sprawę, bo Sam nie rozpoznał jej w tak odważnym stroju i z makijażem, a Rahne zwątpiła w siebie i zastąpiła uczucie do niego gniewem. Tej samej nocy, na Ziemię przybył technoorganiczne stwór imieniem Warlock. Został odnaleziony samotny i umierający przez New Mutants, a współczucie ze strony Rahne pomogło mu nawiązać kontakt, by wkrótce wrócił do formy i dołączył do grupy.
Jakiś czas później ponownie dał znać o sobie wpływ substancji, których działaniu poddani zostali Rahne i Roberto, efektem zaś była drastyczna zmiana osobowości. Podczas gdy on pogrążył się w depresji, nieśmiała dotąd Rahne wykształciła drugą osobowość, która była atrakcyjna i pewna siebie. Zaatakowała Cloaka i Dagger, pokonała ich i odebrała zdolności, które przeniosła na siebie i Roberto. Dzięki interwencji X-Men, magicznej kuracji Illyany oraz poświęceniu ze strony Tandy i Tyrone'a oboje wrócili w końcu do stanu normalnego. Pozytywnym efektem ubocznym tego wydarzenia był fakt, że Rahne zachowała świadomość własnej atrakcyjności.

Wkrótce potem, New Mutants i X-Men trafili do krainy nordyckich bogów - Asgardu. Podczas gdy inni zmagali się z Lokim i Helą, Rahne przeżyła krótką chwilę szczęścia u boku księcia wilków - Hrimhari, który podobnie jak ona potrafił zmieniać formę. Ponieważ jednak do opuszczenia Asgardu wymagana była wola wszystkich członków obu grup, Rahne musiała dokonać trudnego wyboru i zrezygnować z własnego szczęścia na rzecz przyjaciół.
Po powrocie na Ziemię, New Mutants stali się celem Beyondera, który przetestował na nich zasady działania życia i śmierci, najpierw zabijając, a następnie przywracając do życia. W efekcie, członkowie grupy stali się bezmyślnymi warzywami, a Magneto, który nie wiedział jak im pomóc, zdecydował się poprosić pomoc Emmę Frost. Wkrótce okazał się, że Empath pomógł mu w podjęciu takiej decyzji, a odzyskanie podopiecznych wymagało interwencji władz oraz Avengers. Ostatecznie, Magnus i Emma wspólnymi siłami przywrócili New Mutants do rzeczywistości, po czym rozeszli się pokojowo w swoje strony. Aby odzyskać równowagę, Rahne wyjechała na Muir Island, jednak nie wypoczęła długo, bo wkrótce zaczęły się kłopoty z Legionem. Wolfsbane została ranna w starciu z psychopatą, a Dani dowiedziała się o tym dzięki telepatycznemu linkowi i poprowadziła New Mutants na pomoc. Razem powstrzymali Legiona przed zniszczeniem miasteczka Ullapool, lecz wtedy niespodziewanie pojawił się wielebny Craig, który zaczął obwiniać Rahne za całe zdarzenie. Dziewczyna nie wytrzymała w końcu i wykrzyczała mu w twarz, że powinni byli pozwolić wszystkim umrzeć.
Gdy na Ziemię przybył ojciec Warlocka - Magus, ścigani przez niego New Mutants zostali przeniesieni przez Illyanę w czasie i przestrzeni do średniowiecznej Szkocji, gdzie wplątali się w walki między Szkotami a Anglikami. Rahne przekonała przyjaciół by opowiedzieli się po stronie Szkotów, dzięki czemu trafili do zamku króla Roberta Bruce'a i przebywali tam przez jakiś czas, aż mogli bezpiecznie wrócić na swoje miejsce w czasie. Rahne zaprzyjaźniła się z królem, który podarował jej szmaragdowy naszyjnik, a w zamian otrzymał grupowy pas.

Przez dłuższy czas życie Rahne przebiegało w miarę spokojnie. Zbliżyła się bardzo z nowym członkiem grupy - Douglasem Ramseyem, a on odwzajemnił jej uczucie. Wkrótce grupa znalazła dziwnego stwora imieniem Bird-Brain i podążając śladem jego twórcy trafiła na wyspę Ani-Matora. Tam znaleźli się w pułapce między szalonym genetykiem i jego stworami, a polującymi na mutantów żołnierzami The Right. W ferworze walki, Ani-Mator próbował zastrzelić Rahne, ale w ostatniej chwili Doug uratował ją, zasłaniając własnym ciałem. Jego śmierć poważnie wpłynęła na wszystkich członków grupy, a zwłaszcza na Rahne, która wyszła z inicjatywą zastąpienia uznanych za zmarłych X-Men i przyjęcia bardziej dojrzałego podejścia do działalności New Mutants oraz życia w ogóle. W kolejnych miesiącach grupa popadła w poważny konflikt z Magneto i mimo zakazu wyruszyła na ratunek Lili Chaney, która została uwięziona przez kosmicznego handlarza niewolników imieniem Spider. Podczas pobytu w jego kwaterze, pracująca dla Spydera Gossamyr zmusiła Dani Moonstar, by użyła swoich zdolności i dała kolegom z grupy to, czego pragną - w przypadku Rahne był to zakochany w niej po uszy duplikat Sama Guthrie. Ich powrót na Ziemię przez Limbo stał się przyczyną uwolnienia demonów i ich ataku na Nowy Jork, jednak jedynym bezpośrednim skutkiem Inferno dla Rahne był przypływ sympatii do Illyany po tym, jak ta ponownie stała się małą dziewczynką.
Wraz z zakończeniem Inferno, ostatecznie rozeszły się drogi New Mutants i Magneto. Grupa połączyła siły z poznanymi niedawno X-Terminators, a wkrótce potem, wszyscy udali się do Asgardu, by ponownie zmierzyć się z Helą i uwolnić Dani spod uroku rzuconego na wszystkie Walkirie. Rahne ponownie spotkała wilczego księcia, lecz nie miała czasu na odnowienie znajomości, ponieważ za bardzo zajęta była sprawą Mirage. Kiedy Dani zdecydowała się pozostać w Asgardzie, a reszta grupy wróciła do domu, osamotniona Rahne poszukała ukojenia w ramionach Rictora. Niedługo potem pojawiła się Moira MacTaggert, teraz będąca pod kontrolą Shadow Kinga, domagając się powrotu Rahne na Muir Island, ponieważ jednak w tym samym czasie pojawił się Cable, który postanowił objąć pieczę nad młodymi mutantami, Wolfsbane pozostała w Ameryce.
Ponownie jednak nie sprzyjało jej szczęście, bo zanim zdążyła naprawdę zbliżyć się do Rictora, w drogę weszli im genoshańscy Magistraci, którzy zaatakowali X-Men i New Mutants oraz uprowadzili kilkoro członków grupy. Po dostarczeniu na wyspę zostali poddani torturom przez Camerona Hodge'a i przygotowani do zabiegu transmutacji. Jednak gdy Hodge zajął się Warlockiem, próbując przejąć jego transmodowego wirusa, kosmita poświęcił swoje życie, by umożliwić pozostałym ucieczkę. Mutanci rozdzielili się, by zwiększyć swoje szanse, ale przed rozstaniem, Rahne zdecydowała się wreszcie pocałować Rictora. Sądząc, że może jeszcze uratować Warlocka, Wolfsbane wróciła do siedziby Hodge'a i przeszkodziła mu w połączeniu z transmodowym wirusem, jednak nie mogła już nic zrobić dla przyjaciela, którego ciało rozpadło się w pył na jej oczach. Hodge pokonał Rahne i oddał ją w ręce genoinżyniera, by została poddana procesowi warunkowania. Tak też się stało, jednak Moreau zmienił sekwencję procesu, sprawiając, że warunkowanie miało wpływ na Rahne tylko w jej ludzkiej postaci, zgodnie z procedurą jednak, podporządkował ją emocjonalnie dowódcy oddziału Magistratów, którym był Alex Summers. Rahne została zmuszona do podporządkowania się prawu, które włączyło ją w szeregi Mutów, jednak kiedy została zmuszona do użycia mutacyjnych zdolności, odzyskała świadomość. Kiedy połączone siły mutantów pokonały Hodge'a i obaliły rasistowski rząd, Rahne oświadczyła, że chce pozostać na wyspie wraz z Havokiem i pomóc w procesie reformowania państwa. Tym samym zerwała kontakt z Rictorem, nie wiedząc, że przywiązanie do Alexa jest wynikiem procesu warunkowania. Od tego czasu, Rahne musiała cały czas przebywać w postaci przejściowej między człowiekiem, a wilkiem.

Kilka miesięcy później, kiedy grupy mutantów przeszły poważne zmiany po starciu z Shadow Kingiem, do Genoshy przybyła Val Cooper, by w imieniu rządu USA zaprosić Havoka do poprowadzenia nowego X-Factor. Alex zgodził się na wieść, że przyjdzie mu ponownie spotkać się z Polaris, a Wolfsbane podążyła za nim, kierując się podświadomą koniecznością. Wkrótce jej nadzwyczajne oddanie dla Havoka zaczęło budzić niepokój wśród innych członków grupy, a zwłaszcza u Lorny, jednak nikt nie rozumiał jego prawdziwej natury i podejrzewano, że to co najwyżej lekko obsesyjne młodzieńcze uczucie, które minie. Okazało się także, że im bliższą wilka postać przyjmowała Wolfsbane, tym trudniej było jej kontrolować zwierzęce instynkty. Podczas pobytu w Trans-Sabalu, zdarzyło jej zabić w szale człowieka, który uderzył swoją siostrę za to, że jej pomogła, a następnie zataiła ten fakt przez resztą, wyznając jedynie Pietro, że zrobiła coś, za co trafi do piekła. Wkrótce potem, Cannonball odnalazł Rahne, chcąc uwolnić ją spod wpływów rządowych, bo wierzył, że została poddana kolejnemu praniu mózgu, a poza tym niepokoił się o Rictora, który pojechał do Genoshy, szukając jej. Widząc, że coś jest nie tak odnośnie jej relacji z Alexem, Sam próbował siłą zabrać ja z X-Factor, ale został powstrzymany przez Polaris i tylko dzięki wstawiennictwie Rahne, nie trafił do aresztu.
Kolejnym zadaniem grupy była ochrona laboratorium genetycznego, w którym niejaki doktor Tucker pracował nad metodą wykrywania i usuwania mutacyjnych genów u nienarodzonych dzieci. Laboratorium zostało zaatakowane przez Mutant Liberation Front, a sam Tucker został śmiertelnie ranny w czasie bitwy. Przed śmiercią poprosił jednak Wolfsbane, by dopilnowała, że wyniki jego pracy trafią do rządowych ekspertów. Rahne obiecała mu to, a następnie zniszczyła cały sprzęt w laboratorium, upewniając się, że odkrycia doktora przepadną.
Przez jakiś czas, chwiejne emocje sprawiały, że Rahne często zatracała się w marzeniach na temat Havoka, wyobrażając sobie różne sceny z jego udziałem. Jednocześnie wykazywała skrajne zachowania względem Polaris - raz była dla niej uprzedzająco miła, a innym razem atakowała znienacka. Równie dziwnie zachowywała się w obecności Rictora, gdy przyszło im się spotkać podczas kryzysu zwanego X-Cutioner's Song. Ostatecznie jednak zerwała z nim kontakt z powodu lojalności wobec Alexa, ale dla odmiany wkrótce zaczęła flirtować z Jamiem Madroxem. Podczas kolejnej wizyty w Genoshy i spotkania z Moirą, wyszło wreszcie na jaw, jakim psychofizycznym zmianom została poddana Rahne i skąd biorą się jej dziwne zachowania. Spowodowało to kolejną skrajną reakcję i oskarżenie Moiry, że nie interesuje się nią zupełnie (w tym czasie rzadko się widywały, bo Moira pracowała nad sprawą Legacy Virusa), a w efekcie przyniosło burzliwe rozstanie i wiele gorzkich słów. Natychmiast po powrocie do Ameryki, Rahne udała się do Charlesa Xaviera z prośbą o pomoc, lecz ten uprzedził, że istnieje niewielka szansa na odwrócenie procesu i można to zrobić tylko, gdy powróci do ludzkiej postaci. Rahne udała się więc razem z Guido na Muir Island i zmusiła się do powrotu do ludzkiej formy, stając się ponownie bezmyślnym niewolnikiem, jednak potrzeba powrotu do Alexa stała się silniejsza i raz jeszcze przeszła do stanu przejściowego, nim rozpoczęto proces leczniczy. Po powrocie do kwatery X-Factor do tego stopnia zdominowało ją uczucie wściekłości na Havoka i zazdrości o Polaris, że zaczęła rozważać zabicie Alexa, by się od niego uwolnić. Rozwiązanie problemu przyszło z najmniej spodziewanej strony: podczas pojedynku z Haven, samozwańcza zwiastunka nowego złotego wieku ludzkości użyła swoich zdolności na Wolfsbane, przywracając jej ludzką postać i usuwając całkowicie efekty procesu warunkowania. Podczas pogrzebu Jamiego Madroxa, który zginął w czasie tej walki (jak się później okazał, nie do końca), Rahne pogodziła się z Moirą.

Kiedy Ziemia stała się obiektem ataku kolektywnej rasy technoorganicznych istot zwanych Phalanx, a drużyny mutantów zjednoczyły się do walki z nią, Rahne po raz pierwszy spotkała Douglocka, będącego wtedy członkiem Excalibur. Mimo zapewnień z jego strony, że nie jest zmartwychwstałym Douglasem Ramseyem połączonym z Warlockiem wrażenie, jakie wywarł na niej było ogromne. Niedługo potem, Rahne opuściła X-Factor by ponownie zamieszkać na Muir Island i zaopiekować się Moirą, która została zarażona Legacy Virusem, mimo iż była człowiekiem. Wolfsbane nawet nie zauważyła, kiedy stała się członkiem Excalibur i zaczęła brać aktywny udział w ich misjach, u boku Douglocka. Pewnego dnia, grupa natknęła się na młodą mutantkę o zdolnościach pirokinetycznych, która w panice wywołała pożar w okolicy ich siedziby, po tym jak wielebny Craig dowiedział się o jej zdolnościach i postraszył piekłem. Rahne zdecydowała się wreszcie na otwartą konfrontację z byłym opiekunem, odwiedzając go w kościele i grożąc ujawnieniem publicznie odkrytego nie dawno faktu, że jest on jej biologicznym ojcem, jeśli nie przestanie prześladować mutantów. Nie wiadomo, jak długo Rahne wiedziała o tym, ale skoro ostrzeżenie poskutkowało, wygląda na to, że rewelacja ta jest prawdziwa. Z czasem, Rahne pogodziła się z faktem, że Douglock nie ma nic wspólnego z jej dawnym przyjacielem, ale nie zmieniło to jej uczuć do niego i chociaż on odwzajemniał zainteresowanie, zdecydowali, że nie powinni rozwijać tego związku.
Ponieważ choroba Moiry postępowała, zdecydowała się kontynuować badania nad wirusem w odosobnieniu i przygotowała sobie specjalne laboratorium, objęte kwarantanną. Pożegnała się ze wszystkimi bliskimi, ale w chwili, kiedy chciała zapieczętować laboratorium, Rahne wskoczyła do środka, deklarując, że pozostanie z przybraną matką do końca, mimo śmiertelnej groźby zakażenia. Niedługo potem, stęskniony Douglock włamał się do systemów laboratorium i otworzył zapieczętowany sektor, by spotkać się z Rahne. Niespodziewanie, napotkał jedynie jej wściekłość i usłyszał, że to koniec ich znajomości. Wkrótce jednak, Moira zdołała przekonać Rahne, że osądziła go zbyt surowo i ta dwójka pogodziła się podczas ślubu Briana Braddocka i Meggan. Kilka tygodni później, Douglock został porwany przez ludzi Red Skulla i okazało się, że tak naprawdę był on Warlockiem, przechowującym w swoich systemach osobowość Douga Ramseya, która teraz została wymazana, wraz ze wszystkimi uczuciami wobec Rahne.

Kilka miesięcy później, laboratorium na wyspie Muir zostało zaatakowane przez Mystique i jej ludzi, którzy chcieli ukraść informacje o Legacy Virusie i wykorzystać je do stworzenia szczepu zabójczego dla ludzi. Rahne w pojedynkę stawiała czoła napastnikom, aż do przybycia X-Men, została jednak postrzelona przez Mystique z neutralizatora projektu Forge'a, który zablokował jej dostęp do mutacyjnych zdolności. Bomba, pozostawiona przez Mystique ciężko raniła Moirę, która zmarła w drodze do szpitala.
Rahne poprzysięgła Mystique zemstę, ale tymczasem niewiele mogła zdziałać. Aby przyzwyczaić się do nowego trybu życia, wstąpiła na uniwersytet w Nowym Jorku, pewnego dnia została jednak zaatakowana i pobita, a cenny naszyjnik, który otrzymała od szkockiego króla został skradziony. Przyjaciele Rahne odnaleźli napastników i odebrali jej własność, a ona sama stosunkowo szybko wróciła do zdrowia, co dało podstawy do spekulacji na temat stopniowego powrotu jej zdolności.

Na kilka miesięcy, Rahne zniknęła z pola widzenia, by powrócić drastycznie odmieniona, gdy poproszono ją o dołączenie do grona pedagogicznego zajmującego się nowymi studentami Instytutu Xaviera. Teraz Rahne zachowywała się prowokująco, a wręcz agresywnie, jeździła na motorze, który osobiście odebrała Avalanche i nosiła adekwatne ubrania, szczególną zaś przyjemność zdawało się sprawiać jej łamanie ustalonych zasad, do czego namawiała także uczniów Dani Moonstar. Bardzo szybko zaprzyjaźniła się z Joshem Foleyem, jednym ze studentów i rozwinął się między nimi zakazany związek. Pewnego dnia, Rahne przyznała się, że jej obecne zachowanie wynika z faktu, że tęskni za swoją dziką stroną, którą mogła uwalniać w wilczej postaci, więc podczas pocałunku, Josh użył swoich leczniczych zdolności, by przywrócić jej utracone zdolności. W tej samej chwili, Rahne straciła kontrolę nad sobą, zaatakowała chłopaka i uciekła do miasta - dopiero interwencja Dani pomogła jej się opanować i wrócić do normy. Przez kilka miesięcy, Rahne pozostawała w szkole, asystując Beastowi na lekcjach chemii i prowadząc drużynę Paragons, a przy tym coraz bardziej zagłębiając się w trójkąt uczuciowy z Joshem i Laurie, chociaż odzyskała już na tyle równowagę, by uznać, że nie jest to właściwe postępowanie. Zniknęła na kilka dni, kiedy Jamie Madrox poprosił ją o pomoc w nowo otwartej agencji detektywistycznej i mu pomogła rozwiązać jedną ze spraw. Po powrocie do Instytutu, jej romans z nieletnim Foleyem został ujawniony, a dyrektorzy szkoły zagrozili konsekwencjami, więc nie czekając na rozwój wydarzeń, Rahne spakowała swoje rzeczy, przeprosiła Dani za kłopoty, jakie jej sprawiła i opuściła to miejsce, by dołączyć do X-Factor Investigations Madroxa.Gil Galad 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.