Avalon » Biosy » M [Monet St. Croix]

M [Monet St. Croix]

Charakterystyka

M [Monet St. Croix]
Name:
M [Monet St. Croix]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Monet Yvette Clarisse Maria Therese St.
Poprzednie pseudonimy:
Penance [I]
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
5'6" (169 cm)
Waga:
125 lbs (56 kg)
Kolor włosów:
Czarne
Kolor oczu:
Brązowe
Zajęcie/zawód:
Poszukiwaczka przygód, prywatny detektyw, modelka
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Notowana we Francji
Stan cywilny:
Panna
Narodowość:
Algierka/Bośniaczka/Franzuzka
Miejsce narodzin:
Sarajewo, Bośnia
Znani krewni:
Cartier St. Croix (ojciec), matka (nie żyje), Marius St. Croix (Emplate, brat), Claudette St. Croix (siostra), Nicole St. Croix (siostra)
Powiązania z grupami:
X-Factor Investigations; dawniej X-Corporation, X-Corps, Generation X
Baza operacyjna:
Biuro X-Factor Investigations, Nowy Jork
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #316 (bliźnięta jako Monet), Generat
Zdolności:
Monet posiada nadludzką siłę, szybkość, zwinność, wytrzymałość, refleks, odporność na obrażenia fizyczne oraz niezwykle wysoką inteligencję. Ma doskonały słuch oraz podwyższą zdolność widzenia w ciemności. Potrafi także latać, postrzegać aury innych mutantów oraz ma czynnik regeneracyjny i zdolności telepatyczne.
Uwagi:
Jako Penance nie słyszała oraz nie mogła mówić, jej całe ciało mogło przeciąć najtwardszą z substancji.
Biografia:
Monet ST. Croix urodziła się w Sarajewie jako pierwsze dziecko bogatego ambasadora. Jako córka dygnitarza wiodła dostatnie i łatwe życie. Miała już wszystko czego chciała, więc wyśmiała swego brata, gdy ten poprosił ją aby pomogła mu w zdobyciu władzy nad światem. Marius rozwścieczony ciągłym traktowaniem z góry i kpinami wykorzystał swe magiczne zdolności i zmienił Monet w Penance, niemą istotę o czerwonej skórze, która wszystko przecina. Siostry M myślały, że Emplate zabił ich siostrę, więc wygnały go do innego wymiaru. Monet ruszyła za nim, gdyż uważała, że tylko on może przywrócić do poprzedniego stanu. Bliźniaczki połączyły się i jako "Monet" brały udział w starciu z Phalanx i gdy to zagrożenie zostało zneutralizowane wstąpiły do Massachusetts Academy, gdzie pod okiem Seana Cassidy i Emmy Frost miało trenować nowo powstałe Generation X. Po kilku latach Monet udało się uciec od brata, który pożywiał się jej energią życiową. Ucieczka na Ziemię doprowadziła ją do Gateway'a, aborygena-teleportera, który szkolił jej siostry. To on zabrał ją do siedziby Generation X, która po jakimś czasie stała się jej nowym domem.

Gdy M rozdzieliła się ponownie na Nicole oraz Claudette i bliźniaczki połączyły się z ich bratem prawda o prawdziwej Monet wyszła na jaw. Gdy uporano się z Mariusem bliźniaczki połączyły się ponownie i zamieniły się miejscami ze swoją starszą siostrą w ciele Penance. Podczas kolejnego starcia z Emplate'em wybuch spowodowany przez Jubilee uwolnił Claudette i Nicole z ich "więzienia".

Po tych wszystkich wydarzeniach Cartier St. Croix zabrał swoje córki z Massachusetts Academy, Monet postanowił przenieść do prywatnej szkoły w Szwajcarii. Tam także nie obyło się bez przygód, gdyż wkrótce okazało się, że dyrektor szkoły jest wampirem, a uczniowie to jego prywatna stacja krwiodawstwa [Była członkini Hellfire Club, wampir - a człowiek się łudzi, że prywatne szkoły to te "lepsze" - dop. Idanow]. M szybko sobie z nim poradziła i postanowiła wrócić do szkoły panny Frost. Wkrótce po powrocie zaczęła romansować z Synchem, co sprawiło, że zaczęła otwierać się bardziej w stosunku do innych. To jednak szybko zmieniło się po śmierci Everetta, który zginął zabity przez bombę podłożoną przez siostrę Emmy Frost, Adrienne.

Śmierć Syncha była początkiem końca Generation X i wkrótce członkowie drużyny postanowili rozwiązać grupę. M wraz z Jubilee i Husk wstąpiły do X-Corps - nowej militarnej organizacji stworzonej przez Banshee'go. Dziewczyny miały mieć na niego oko i gdy Mystique infiltrowała szeregi organizacji zajęły się wyłapywaniem mutantów spuszczonych z mentalnej smyczy podtrzymywanej przez Martinique Wyngarde. Po fiasku X-Corp M dołączyła do europejskiego wydziału X-Corporation w Paryżu. W szeregach tej organizacji pomogła X-Men w walce z Juggernautem i Tomem Cassidy. Wraz z Cannonballem, Multiple Manem, Darkstar i Siryn starła się w Eurotunelu z eksperymentalnym Weapon XIII. Tam była świadkiem jak Fantomex zabił Darkstar opętaną przez Weapon XIII.

Po zamknięciu X-Corporation i wydarzeniach "House of M" Monet przyłączyła się do agencji detektywistycznej X-Factor Investigations prowadzonej przez Jamiego Madroxx'a. Gdy wraz z resztą poznała prawdę o M-Day opowiedziała się przeciwko rejestracji. Czas pokaże, co ta decyzja przyniesie X-Factor. Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.