Avalon » Biosy » Hellcat [Patricia Walker]

Hellcat [Patricia Walker]

Charakterystyka

Hellcat [Patricia Walker]
Name:
Hellcat [Patricia Walker]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Patricia "Patsy" Walker
Poprzednie pseudonimy:
Patsy Walker, Red, Patricia Baxter, Cat-Girl, The Cat, Señorita Cat, Cat, Pussycat, Penelop Lovelight, Happy-Go-Lucky Hellcat, Patsy Walker Hellstrom
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Publicznie znana
Wzrost:
5'88''
Waga:
135 ibs (61 kg)
Kolor włosów:
rude
Kolor oczu:
niebieskie
Klasa postaci:
nadczłowiek
Narodowość:
Amerykanka
Znani krewni:
Joshua Walker (ojciec); Dorothy Walker (matka); Bea Walker (macocha); Jim Walker i Joe Walker (wujkowie); Martha Walker (ciotka); Sophia McConnell (ciotka); Bessie Dugan (ciotka); Domino Dugan (wujek); Mickey Walker (brat); Barry (przyszywany brat); Robert "Buzz" Baxter (były mąż); Daimon Hellstrom (były mąż); Percy Walker i Birdseye Walker (kuzyni)
Pierwsze pojawienie się:
Spectacular Spider-Man #64
Zdolności:
Patsy ma nadludzką siłę, potrafi dzięki magii zmieniać ubranie, jest odporna na część magii. 
Biografia:
Patricia Walker urodziła się i wychowywała w Centerville w Kalifornii jako jedyna córka Joshuy i Dorothy Walker – autorki komiksów. Gdy była dzieckiem, jej matka pełniła również rolę jej agentki, załatwiając jej angaż w reklamach i zgłaszając ją jako modelkę. Jednak prawdziwym hitem okazał się komiks, który Dorothy Walker stworzyła, opowiadający o przygodach Patsy i jej przyjaciół. Komiks był niezwykle popularny i ukazywał się przez dziesięć lat, a ona sama zdążyła przez ten czas stać się nastolatką. Fakt że jej życie zostało upublicznione w postaci komiksu było dla Patsy bardzo dziwne i krępujące. Odczuła ulgę, gdy komiks przestał się ukazywać. Po ukończeniu szkoły średniej, Patsy poślubiła swojego przyjaciela z dzieciństwa, Roberta „Buzza” Baxtera. Jej mąż należał do programu szkoleniowego oficerów Sił Powietrznych, a Patricia towarzyszyła mu w bazie Sił Powietrznych przez następne kilka lat. 


Podczas gdy jej męża przydzielono do ochrony powiązanej z rządek Brand Corporation w New Jersey, Patsy poznała Beasta oraz jego sekretną tożsamość. Walker, która od dawna była fanką superbohaterów, zmusiła mutanta aby w zamian za utrzymanie w tajemnicy jego sekretu pomógł jej zostać superbohaterką. Jej małżeństwo ostatecznie się rozpadło, a ona sama odnalazła Beasta – teraz członka Avengers – i przypomniała o złożonej obietnicy. Razem z Avengers badała przestępczość działalność Brand Corporation i razem z bohaterami została uwięziona przez firmę i swojego byłego męża. Po uwolnieniu się, Walker odkryła koci kostium, który nosiła Greer Nelson jako Cat. Po założeniu go, Patsy przybrała pseudonim Hellcat i używając swoich zdolności atletycznych chciała pomagać Avengers. Mimo, że miała nadzieję do nich dołączyć, została przekonana przez kapłankę Moondragon aby towarzyszyła jej na Tytanie, gdzie miała przejść trening. Podczas pobytu na planecie dzięki różnym elektronicznym urządzeniom potencjał psioniczny Hellcat został wzmocniony, a na dodatek otrzymała obszerne szkolenie w zakresie sztuk walki. 

Po powrocie na Ziemię, Patsy spotkała Defenders i przyjęła ich propozycję dołączenia do drużyny. Przez kilka lat była jednym z głównych członków grupy i przez ten czas zbliżyła się do Walkirii i Nighthawka. W końcu poznała Daimona Hellstorma, który jako Syn Szatana dołączył na chwilę do Defenders. Po uleczeniu go z demonicznej przypadłości, Patsy zorientowała się, że jest w nim zakochana. Odłożyła na bok swoją podwójną tożsamość i postanowiła wyjść za Hellstorma. Ślub wzięli w Greentown w Ohio, jednak uroczystość została przerwana przez pojawienie się jej byłego męża, „Buzza” Baxtera, który przyjął tożsamość Mad Doga, oraz Mutant Force. Defenders odparli atak, a Daimon pokonał Buzza. Państwo Hellstorm przenieśli się do San Francisco, gdzie rozpoczęli działalność detektywów specjalizujących się w sprawach okultystycznych. Pomagali nawet West Coast Avengers, a sama Patsy ponownie założyła kostium i pomogła im pochwycić Tiger Sharka i Whirlwinda. 

Jakiś czas później, mroczna natura Hellstorma przejęła nad nim kontrolę, a Patsy pogrążyła się w szaleństwie. Po wielu miesiącach trafiła do stanu niemal przypominającego warzywo, aż w końcu zabijająca z litości istota Deathurge wyczuła jej rozpacz i na wyraźną prośbę kobiety uwolniła jej ducha od schorowanego ciała, zabijając ją. Patsy znalazła się tym samym w królestwie demona Mephisto, aby przez wieki walczyć na Arenie Skażonych Dusz u boku martwej członkini Avengers, Mockingbird. Kilka miesięcy później Grim Reaper wskrzesił między innymi Patsy i Mockingbird, przepełniając je swoją nienawiścią do bohaterów i kazał im stanąć do walki przeciwko niedawnym sojusznikom. Z pomocą Scarlet Witch, Patsy i pozostali wrócili do siebie i pomogli Avengers w walce ze złoczyńcą zanim wrócili tam, skąd przybyli. Nim zniknęła, Mockingbird zdołała ostrzec swojego męża – Hawkeye'a – przed planem Hellstorma, który opracowywał go przez pewien czas. Barton i jego drużyna Thunderbolts zmierzyła się z Daimonem, a następnie dzięki kontaktom z magikami zdołali udać się do piekła aby odzyskać Mockingbird. Niestety zostali oszukani przez Hellstorma, przez co uratowali Patsy a nie żonę Hawkeye'a. 

Po powrocie z Piekła, Patsy była bardzo przygnębiona, głównie z powodu ponoszonych w życiu porażek i z samego pobytu w Piekle. Mimo to, zebrała się w sobie, napisała autobiografię i rozpoczęła autorskie tournée. Jakiś czas potem Patsy wróciła do Centerville, gdzie odkryła że jej szkolna rywalka Hedy Wolfe wstąpiła w szeregi korporacji, która zbiła fortunę na komiksach o przygodach samej Patsy i z miasta uczyniła jedną wielką atrakcję turystyczną. Jakby tego było mało, kobieta odkryła że po mieście wałęsają się demoniczne siły pod przywództwem czarnoksiężnika, Micholasa Scratcha. Mag pozwolił swojemu kultowi – Synom Węża – wykorzystywać mieszkańców miasta do okultystycznych celów. Patsy poinformowała o tym procederze Avengers i raz jeszcze założyła kostium Hellcat i wraz ze swoim zespołem pokonała Węże. 

Wciąż przygnębioną życiem Patsy zaatakowały sługi Scratcha, a jakiś czas później kobieta odkryła spisek uknuty przez demona Dormammu, który usiłował przejąć kontrolę nad przeróżnymi krainami Piekła, którymi władali inni władcy tacy jak Mephisto czy Hellstorm. Hellcat pomogła Mephisto pokrzyżować plany Dormmamu, po czym uciekła na Ziemię, przekonując demonicznego władcę że lepiej będzie mu służyć w świecie żywych. Po tych wydarzeniach, Patsy powróciła do życia jako superbohaterka. 

Po Wojnie Domowej bohaterów, Patsy została zmuszona przez She-Hulk aby poddać się rejestracji. Z powodu braku środków, Iron Man wysłał ją na Alaskę w ramach Inicjatywy 50 Stanów. Podczas pierwszych etapów Tajnej Inwazji znajdowała się w Camp Hammond. 

Po inwazji Skrulli i Mrocznych Rządach Normana Osborna, Patsy zaczęła co raz mniej funkcjonować jako superbohaterka i skoncentrowała się na działalności twórczej, pisząc autobiograficzne powieści. Zaprzyjaźniła się i zbliżyła do Felicii Hardy, Spectrum (Monica Rembeau) i Firestar (Angelica Jones). Ostatnia z kobiet zachorowała na raka i pomoc przyszła z nieoczekiwanej strony. Były mąż Patsy, Daimon Hellstorm , zaoferował, że użyje magii aby uleczyć przyjaciółkę ex-żony, jeśli zgodzi się spędzić z nim jeszcze jedną noc. Patsy niechętnie przystała na te warunki, niestety nie wiedziała, że ową jedną noc miała spędzić w Piekle, gdzie taka noc trwa całe wieki. Uleczona Angelica zebrała przyjaciółki i udała się do Piekła aby uratować koleżankę. Ostatecznie Hellstorm wypuścił kobiety z piekła, gdy tylko jego była żona obiecała dopisać dwa rozdziały o nim w przedruku swojej powieści. 

Patsy rozpoczęła współpracę z Jennifer Walters, gdy ta otworzyła swoją własną kancelarię prawną. She-Hulk zmuszona była ją zwolnić, przez co Walker postanowiła poprowadzić własną działalność, tworząc agencję pracy dla superludzi. Musiała też zawalczyć o prawa do komiksów swojej matki, które znajdowały się w rękach Hedy Wolfe, jej rywalki z nastoletnich czasów. Ostatecznie udało jej się je odzyskać. Gdy Jennifer zapadła w śpiączkę po pojedynku z Thanosem, Hellcat postanowiła trzymać się z dala od drugiej Wojny Domowej pomiędzy bohaterami. Prowadziła dalej swoją działalność, zatrudniając do pomocy Jubilee. Jakiś czas później kobieta musiała stanąć do walki z Felicią Hardy, która zaczęła kierować własną grupą przestępczą. Patsy i jej sojusznicy zdolali się uwolnić i pokonać gang Czarnej Kotki. 
Dengar

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.