Avalon » Biosy » Primal [Teon Macik]

Primal [Teon Macik]

Charakterystyka

Primal [Teon Macik]
Name:
Primal [Teon Macik]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Teon Macik
Uniwersum:
616
Tożsamość:
tajna
Kolor włosów:
brązowe
Kolor oczu:
brązowe
Zajęcie/zawód:
uczeń
Klasa postaci:
mutant
Status prawny:
nienotowany
Stan cywilny:
kawaler
Narodowość:
Ukrainiec
Miejsce narodzin:
Kijów, Ukraina
Powiązania z grupami:
X-Men, Five Lights
Baza operacyjna:
San Francisco, Utopia
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #529
Zdolności:

Mutacyjną mocą Teona jest nad wyraz rozwinięty instynkt, który sprawia, że Primal zachowuje się bardziej jak zwierzę niż człowiek. Choć udowodnił, że jest obdarzony ponadprzeciętną inteligencją (działającą tylko wtedy, gdy Ukrainiec jest odpowiednio zmotywowany), umysł Teona cechuje prawie całkowity zanik abstrakcyjnego myślenia i odczuwania. Ludzi odbiera tylko w dwóch kategoriach – wrogów i przyjaciół. Porozumiewa się za pomocą pojedynczych słów lub równoważników zdań.

Oprócz zwierzęcego instynktu, Teon obdarzony jest nadludzką siłą i zwinnością. Wszystkie jego parametry życiowe, wliczając w to refleks i zdolność regeneracji, wykraczają poza przeciętną. Ze względu na specyficzne działania mózgu Teona, ma dużą odporność na ataki telepatów.
Uwagi:

Stosunek Teona do Hope przypomina stosunek wiernego zwierzęcia do swojego pana. Primal wierzy dziewczynie bezgranicznie, jest w stanie oddać za nią życie.
Biografia:

Teon pojawił się jako piąty z kolei mutant po wydarzeniach z M-Day (czwarty ze "Świateł"). Jego moce ujawniły się podczas pobytu chłopca na Ukrainie, jednak X-Men namierzyli Macika dopiero w Miami Beach, goniąc Primala przez pół Europy. Kiedy tylko Hope dotknęła niespokojnego mutanta, jego moce ustabilizowały się, a Macik poczuł coś na kształt mentalnej więzi. Od tego momentu, Primal stał się niemal ochroniarzem Hope, pomagając jej uratować Tokio podczas walki z Zero.

Na Utopii, Teon zetknął się z Wolverinem. Logan postanowił przeprowadzić krótki sparing z wojowniczym nastolatkiem, ale musiał się natrudzić, by go pokonać. Teon okazał się wymagającym przeciwnikiem.

Wkrótce potem, Macik, jako jedyny ze "Świateł", był w stanie przeciwstawić się mocom kolejnego mutanta i to on właśnie przekonał noworodka-telepatę, by się urodził. Po szczęśliwym zakończeniu misji i powrocie na Utopię, okazało się, że rodzice chcą zabrać Teona z wyspy. Temu jednak udało się wyperswadować ojcu i matce, że nigdy nigdzie nie czuł się lepiej. Uspokojona para pozostawiła syna pod opieką Cyclopsa i reszty X-Men.

Po zagęszczeniu się atmosfery w grupie, spowodowanej romansem Gabriela i Pixie, Teon stanął po stronie Hope, sugestywnie brudząc łóżko kochliwego Meksykanina.

W ramach kolenej misji, udał się do Pakistanu w poszukiwaniu kolejnego nowego mutanta, którym okazał się Sebastian Shaw. Sprowadzili go na Utopię.

Autor:
Kminek

Ostatnia aktualizacja:
30.12.2011

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.