Avalon » Biosy » Angel [Warren Worthington III]

Angel [Warren Worthington III]

Charakterystyka

Angel [Warren Worthington III]
Name:
Angel [Warren Worthington III]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Warren Kenneth Worthington III
Poprzednie pseudonimy:
The Avenging Angel, Angel [Warren Worthington III], Death [Warren Worthington III], Dark Angel
Uniwersum:
616
Tożsamość:
Powszechnie znana
Wzrost:
6' (180 cm)
Waga:
150 lbs. (68 kg)
Kolor włosów:
Blond
Kolor oczu:
Niebieskie
Zajęcie/zawód:
Poszukiwacz przygód, milioner, właściciel Wothington Industries
Klasa postaci:
Mutant
Status prawny:
Nienotowany
Stan cywilny:
Kawaler
Narodowość:
Amerykanin
Miejsce narodzin:
Centerport, Long Island, Nowy Jork
Znani krewni:
Warren Kenneth Worthington jr. (ojciec - nie żyje), Katherine Worthington (matka - nie żyje), Dazzler [Burtram Worthington] (wuj)
Powiązania z grupami:
X-Men (obecnie), Champions, Defenders, X-Factor, X-Terminators, Jeźdźcy Apokalipsy
Baza operacyjna:
Instytut Xaviera
Pierwsze pojawienie się:
Uncanny X-Men #1
Zdolności:
Mutageniczne poprawiona fizjologia daje Warrenowi ponadprzeciętną siłę, zwinność, wzrok, zręczność, prędkość oraz wytrzymałość. Jego skrzydła mają prawie 5 metrów rozpiętości. Dzięki dużej giętkości struktury szkieletowej skrzydła te mogą zostać przyciśnięte do jego pleców tworząc jedynie wzgórek pod ubraniem. Warren lata machając nimi niczym ptak. Jego skóra przybrała kolor niebieski na skutek inżynierii genetycznej Apocalypse'a. Cała budowa anatomiczna ciała została przystosowana do lotu, kości są pneumatyczne (czyli puste w środku) niczym u ptaka, ciało jest praktycznie pozbawione tłuszczu (co czyni go lżejszym) i ma nadzwyczaj rozwiniętą tkankę mięśniową. Oczy także wykazują adaptację do lotu i są chronione przed dużymi prędkościami podczas lotu, układ oddechowy posiada membranę, która umożliwia oddychanie na dużych wysokościach (gdzie tlen jest rozrzedzony). Apocalypse zastąpił oryginalne skrzydła Archangela biometalicznymi jednak z biegiem czasu opierzone skrzydła wyrosły ponownie rozkruszając te metalowe. Modyfikacje Apocalypse'a umożliwiły Warrenowi lot na dłuższe dystanse bez robienia przerw. Drugorzędna mutacja dała Archangelowi zdolność samoleczenia i sprawiła, że jego krew ma właściwości lecznicze.
Uwagi:
Drugorzędna mutacja przywróciła Warrenowi normalny kolor skóry.
Biografia:
Warren Kenneth Worthington III urodził się jako syn Warrena i Katherine Worthington. Jego rodzice byli niezwykle bogaci. Warren już w dzieciństwie przejawiał brak strachu przed dużymi wysokościami. Gdy podrósł został wysłany do prywatnej szkoły gdzie poznał swego przyszłego najlepszego przyjaciela, Camerona Hodge'a. W okresie dorastania Warrenowi z pleców zaczęły wyrastać skrzydła. Starał się ukrywać ten fakt krępując skrzydła pod ubraniem przy pomocy pasków. Postarał się także by być najbardziej nie lubianą osobą w szkole, osiągnął swój cel i otrzymał pojedynczy pokój. Z biegiem czasu Warren zauważył, że dzięki skrzydłom może latać, i że latanie sprawia mu przyjemność.

Ta umiejętność szybko stała się przydatna, ponieważ pewnej nocy w akademiku wybuchł pożar. Warren w przebraniu anioła (długa blond peruka i biała koszula nocna) uratował ludzi z płonącego budynku. Pomaganie ludziom spodobało mu się i w przebraniu jako Avenging Angel (Mszczący Anioł) stał się lokalnym super-bohaterem. Jego wyczyny przyciągnęły uwagę Charlesa Xaviera, który właśnie formował X-Men. Warren przyjął propozycję profesora i wstąpił do X-Men jako Angel (Anioł).

Na krótki czas X-Men zostali rozwiązani przez Freda Duncana z FBI, czego powodem był rzekomy zamach i śmierć Charlesa Xaviera (tak naprawdę jego miejsce zajął Changeling). Warren w tym czasie wyjechał, by odwiedzić swoich rodziców. Pewnej nocy gdy Warren był na randce z Candy Southern zamaskowani ludzie włamali się do domu Worthingtonów i zabili jego ojca. Zamach ten został wykonany na polecenie człowieka zwanego Dazzler. Angel obwiniał się za śmierć ojca i rozpoczął dochodzenie, podczas którego został pojmany wraz z Candy. Dazzler zmusił go do zdjęcia maski i gdy zobaczył, że to Warren sam ujawnił swoją tożsamość. Dazzlerem okazał się być Burtram Worthington, wuj Angela. Używał on Worthington Industries jako przykrywki dla swojego syndykatu szmuglującego diamenty. Ojciec Warrena odkrył ten proceder i dlatego Burt go zabił. Angel stoczył z nim pojedynek i mogło się zdawać, że Dazzler zginął spadają z dużej wysokości.

Po zajściach w Savage Land Warren dowiedział się, że jego wuj nie dość, że żyje to jeszcze chce poślubić jego matkę Katherine. W ten sposób mógłby kontrolować fortunę Worthingtnów. Angel i reszta X-Men skonfrontowała się z Dazzlerem i lekarzem rodziny Worthingtnów, który szczerze nienawidził mutantów. Warren ze względu na stan matki (miała słabe serce) nie mógł wyjawić jej, że jest mutantem. Uczniowie Xaviera pokrzyżowali plany dwójki złoczyńców, jednak matka Angela zmarła na skutek trucizny, którą od dłuższego czasu podawał jej lekarz.

Po tym jak z Wyspy Krakoa oryginalnych X-Men uratował nowy zespół, Angel postanowił wraz z resztą pierwotnej drużyny opuścić progi szkoły Xaviera. Wraz z Icemanem dołączył do Champions w Los Angeles. Już nie korzystał z maski, ponieważ po śmierci rodziców nie musiał ukrywać swojej tożsamości. Ich śmierć przyniosła jeszcze jedną zmianę. Warren był ich jedynym spadkobiercą i teraz miał pełną kontrolę na rodzinną fortuną. Sponsorował on działalność Champions, jednak grupa okazała się być nietrwała i szybko rozpada się. Warren oddał się w pełni zarządzaniu swymi przedsiębiorstwami, jednakże pozostawał w kontakcie z profesorem Xavierem. Na krótki czas powrócił do X-Men, ale opuścił ich ponownie, gdyż nie mógł wytrzymać zachowania Wolverine'a.

Później dołączył do Defenders wraz z Beastem i pozostał tam po reorganizacji, którą przeprowadził Henry. Użyczył swej rezydencji w Górach Skalistych i Defenders używali ją jako kwaterę główną. Większość członków tej drużyny poświęciła swe życie podczas bitwy z istotą zwaną Dragon of the Moon (Smok Księżyca). Kilka tygodni później Avengers znaleźli pewien kokon na dnie Zatoki Jamajskiej. Do pomocy wezwali Reeda Richardsa z Fantastic Four. Gdy go otwarto okazało się, że przebywała tam Jean Grey w stanie zawieszonej animacji. Warrenowi udało się przekonać Icemana, by wraz z przyjaciółmi z pierwotnego składu X-Men założyć grupę X-Factor. X-Factor pod przykrywką ludzi polujących na złych mutantów mieli pomagać niewinnym mutantom zapanować nad ich mocami. Jako mutanci działali w grupie znanej jako X-Terminators. Na prośbę Warrena rzecznikiem prasowym X-Factor został Cameron Hodge, przyjaciel Worthingtona ze szkoły. Angel nie mógł wiedzieć, że Cameron jest członkiem organizacji The Right, i że chciał on użyć X-Factor by obrócić opinię publiczną przeciwko mutantom. Informacje o tym, że Warren sponsoruje X-Factor oraz fakt, że są oni mutantami przeciekły do prasy i jeszcze bardziej podsyciły nienawiść do mutantów.

Podczas masakry Morlocków w kanałach Nowego Jorku Angel został pochwycony przez Marauderów gdy starał się uratować Artiego Maddicksa. Harpoon przyszpilił skrzydła Warrena do ściany a Blockbuster wyrywał całymi garściami jego pióra. Ciężko pobitego Angela znalazł Thor i oddał go w ręce przyjaciół. Kości skrzydeł zostały permanentnie połamane, na dodatek w rany wdała się infekcja. Hodge podłożył fałszywe dowody i przekonał lekarzy, że skrzydła należy amputować. Nakłonił także Warrena by uczynił go jedynym spadkobiercą. Hodge uważał, że Angel będzie próbował popełnić samobójstwo i pieniądze Wothingtonów będą jego. Po amputacji Warren uciekł ze szpitala by polatać choć jeden raz. Samolot, którym wystartował Angel eksplodował w powietrzu. Zostało to wzięte jako samobójstwo Worthingtona. Tymczasem Warren został teleportowany z pokładu samolotu przez nieśmiertelnego mutanta imieniem Apocalypse. Dzięki inżynierii genetycznej zmienił on Angela w swojego anioła śmierci. Warren 'otrzymał' niebieską skórę i biometaliczne skrzydła. Wiedziony zranionymi uczuciami, po praniu mózgu przez Apocalypse stał się czwartym z jego Jeźdźców, Śmiercią (Death). Jako Śmierć walczył z X-Factor, jednak szok wywołany przez upozorowaną śmierć Icemana wyrwał go spod wpływów Apocalypse'a. Warren po zabiciu Camerona Hodge'a, teraz jako Archangel, dołączył do X-Factor. Kilka tygodni później cała grupa pomogła na Wyspie Muir profesorowi Xavierowi i X-Men w pokonaniu Shadow Kinga. Wtedy wraz z resztą przyjaciół Archangel dołączył do studentów Xaviera.

Z biegiem czasu, po wspólnej wizycie na gali Hellfire Clubu, Warren zaczął interesować się Psylocke i wkrótce zakochał się w niej. Po wydarzeniach z Onslaughtem i po aresztowaniu profesora Xaviera Archangel przeszedł transformację. Jego metaliczne skrzydła rozpadły się odkrywając jego oryginalne opierzone skrzydła. Transformacja ta została zapoczątkowana zapewne przez obrażenia jakich Warren doznał podczas walki z Sabertoothem. Podczas Operacji Zero Tolerance (Zero Tolerancji) Warren dowiedział się, że Gambit (choć nieświadomie) przyczynił się do Masakry Mutantów, podczas której Worthington stracił swe skrzydła. Na jakiś czas Warren wraz z Psylocke opuścili X-Men. Powrócili jednak, gdy dowiedzieli się o śmierci Wolverine'a z rąk Śmierci (Death), Jeźdźca Apokalipsy. Okazało się, że martwy Wolverine'a to War Skrull a prawdziwy Logan to Śmierć. Warren pospieszył wraz z Jubilee, Shadowcat i Nightcrawlerem by uwolnić go spod władzy Apocalypse'a. Po wyzwoleniu Logana Archangel przeszedł kolejną metamorfozę, jego skrzydła przemieniły się w światło. Warren jednak wypalił swe nowe moce przywracając Abrahamowi Kierosowi, byłemu Jeźdźcowi Wojnie, władzę w nogach.

Po pokonaniu High Evolutionary, Warren był rezerwowym członkiem X-Men, ponieważ poświęcał większość swojego czasu Worthington Industries. Archangel zerwał z Psylocke na krótko przed jej śmiercią z rąk Vargasa, gdy wraz z drużyną Storm szukała dzienników Destiny. Po fiasku X-Corps i zniszczeniach dokonanych w Paryżu Warren jako członek X-Men, przemawiał w obronie praw mutantów na szczycie G8.

Po wydarzeniach na małej Szkockiej wysepce i pojedynku z Tomem Cassidy u Archangela ujawniła się drugorzędna mutacja. Niebieskie zabarwienie skóry znikło, a po jakimś czasie Warren odkrył, że jego krew ma właściwości lecznicze. Wkrótce po walce z wilkołakami Maximusa Lobo Archangel przestał myśleć o swoim rozstaniu z Psylocke i związał się z Paige Guthrie. Po niespodziewanym ataku osobnika podszywającego się za Magneto Warren pozostał w szeregach X-Men i prawdopodobnie został wysłany przez Cyclops z misją do Genoshy. W alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez Scarlet Witch Warren był bilionerem playboy'em. Pewne wydarzenie łączące ze sobą młodą kobietę i kamerę wideo zmusiło go do przyjęcia zlecenia wspomagania ataku Apocalypse'a na Wakandę. Warren jednak nie brał udziału w walce, gdyż sytucacja stanowczo go przerosła. Po M-Day Archangel skontaktował sie z Sally Floyd, reporterką, która prowadziła serię wywiadów z mutantami, którzy w niewyjaśnniony sposób jednego dnia stracili swe zdolności. Warren pokazał jej kikuty swych skrzydeł, to ją ostatecznie przekonało do publikacji artykułu. Wkrótce jednak okazało się, że "utrata" skrzydeł była mistyfikacją mającą na celu wywabienie Ghoula, mutanta, który po M-Day zaczał mordować byłych mutantów. Warren i X-Men starają się go pojmać żywego, ale seryjny morderca ginie podczas walki. Podczas Civil War, gdy amerykańscy bohaterzy prowadzili bratobójczą walkę X-Men mieli być neutralni, lecz nie wszystko poszło zgodnie z planem. Tak zwani "198", większość ostatnich mutantów na Ziemi, pozostający pod opieką X-Men i sił O*N*E na terenach Instytutu Xaviera zostali uwolnieni przez X-Force dowodzonych przez Domino. O*N*E obawiając się, ze mutanci mogą przyłączyć się do Kapitana Ameryki wysłało grupę pościgową, nad którą dowództwo przejął Bishop. Warren Cyclops, Beast i Iceman potajemnie wyruszyli, aby sprowadzić "198" spowrotem do Instytutu, zanim dopadną ich siły rządowe. Idąc tropem uciekinierów trafili do nieczynnej bazy na pustyni w Nevadzie. Siły O*N*E też odnalazły ich kryjówkę i starcie było nieuniknione. Gdy pancerne wrota bazy zostały zamknięte okazało się, że przed swym aresztowaniem generał Lazer uruchomił protokoły awaryjne bunkra, to oznaczało detonację zgromadzonych eksperymentalnych broni. Podczas walki Micromax walczący po stronie rządowej został ciężko ranny Warren użyczył swojej krwi, aby go uratować. Gdy w końcu wydostano uwięzionych mutantów z bunkra Archangel wrócił z przyjaciółmi do Instytutu.Idanow 

Galeria postaci

Zobacz całą galerię

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.